
Fortuna wint ook bij Sparta weer uitwedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft voor de vierde opeenvolgende keer een uitwedstrijd in de Eredivisie gewonnen. De fraaie reeks onder trainer Sjors Ultee kreeg zaterdag een vervolg bij Sparta Rotterdam, 1-2. De Limburgers staan inmiddels stevig in de middenmoot.
Na ruim 20 minuten kwam Fortuna op voorsprong. Lisandro Semedo scoorde, na voorbereidend werk van Zian Flemming. Daarvoor was Laros Duarte dicht bij de openingstreffer voor de Rotterdammers geweest, maar hij zag zijn inzet door doelman Yanick van Osch uit de bovenhoek getikt.
Danzell Gravenberch maakte gelijk. Hij scoorde nadat Van Osch eerst nog een inzet van Lennart Thy had gekeerd. Gravenberch werd daarmee de eerste Spartaan die scoorde op zijn verjaardag in de Eredivisie sinds Dennis de Nooijer in 1994. Overigens had Gravenberch op zijn feestdag al in de tweede minuut een gele kaart gekregen van scheidsrechter Martin van den Kerkhof.
Meteen na de hervatting zette Sebastian Polter de Limburgers opnieuw op voorsprong. De Duitser deed dat na een inleidende actie van Mats Seuntjens. Ook daarna waren de beste kansen voor Fortuna.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Dennis van der Ree verruilt FC Groningen voor Go Ahead Eagles. De voormalig verdediger gaat bij de Deventenaren aan de slag als assistent van hoofdtrainer René Hake. Van der Ree is bij Go Ahead de opvolger van Roeland ten Berge, die eerder al had aangegeven te vertrekken.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal wil Steven Berghuis voor drie wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk, schorsen. De 31-jarige Ajax-speler krijgt dat voorstel vanwege het maken van een slaande beweging naar een fan van FC Twente. Dat gebeurde na afloop van de competitiewedstrijd tussen FC Twente en Ajax op 28 mei, die de Enschedeërs met 3-1 wonnen.
36 minuten geledenPRAAG (ANP) - De politie in Praag heeft rondom de finale van de Conference League tussen West Ham United en Fiorentina 23 mensen aangehouden. Het betreft 22 Italianen en een Engelsman.
55 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC moet mogelijk een thuiswedstrijd zonder publiek spelen omdat de supporters van de Bredase voetbalclub vuurwerk hebben afgestoken bij de wedstrijd tegen Willem II in april. Het duel moest ook twee keer worden stilgelegd en uiteindelijk worden gestaakt omdat er voorwerpen op het veld werden gegooid.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Coach Xavi van Barcelona sprak de afgelopen periode veel met Lionel Messi over zijn mogelijke terugkeer bij de Spaanse club. Maar de trainer zei donderdag begrip te hebben voor de keuze van de Argentijn, die koos voor een overgang naar het Amerikaanse Inter Miami. "De afgelopen twee jaar had hij het niet naar zijn zin bij Paris Saint-Germain en wilde dit soort druk niet meer. Hij is de beste speler ooit. Maar dit is zijn persoonlijke beslissing die we moeten respecteren", zei Xavi.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Declan Rice verlaat West Ham United. Voorzitter David Sullivan liet een dag na de winst van de Conference League tegen Fiorentina weten dat de aanvoerder de club kan verlaten ondanks een doorlopend contract met de optie dat te verlengen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich versterkt met de Argentijnse middenvelder Alexis Mac Allister. De 24-jarige voetballer, die met Argentinië de wereldtitel pakte, komt over van Brighton & Hove Albion. Hij heeft getekend tot medio 2028. Naar verluidt betaalt Liverpool zo'n 40 miljoen euro voor de nieuwe ploeggenoot van Cody Gakpo en Virgil van Dijk.
4 uur geleden