Fortuna verliest ondanks tweede treffer Yilmaz ook van Cambuur
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft ook de derde competitiewedstrijd van het seizoen in de Eredivisie verloren. De Limburgers stonden in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur bij rust voor, maar gingen daarna alsnog ruim onderuit: 1-4.
De start van Fortuna was veelbelovend. Na een voorzet vanaf links van de Spanjaard Iñigo Córdoba schoot Burak Yilmaz de bal in de 11e minuut uit de lucht in één keer binnen, via doelman João Virgínia: 1-0. Voor de 37-jarige Turkse spits betekende het zijn tweede treffer voor Fortuna. Eerder scoorde hij tegen Ajax.
Cambuur-trainer Henk de Jong zag dat zijn elftal weinig in te brengen had en voerde in de eerste helft een dubbele wissel door. Remco Balk en Jamie Jacobs werden geslachtofferd voor Michael Breij en David Sambissa.
Breij
Breij zorgde kort na rust voor de gelijkmaker. De middenvelder schoot van ver buiten het zestienmetergebied raak. Het betekende het eerste doelpunt voor Cambuur dit seizoen.
Nadat Yilmaz na een uur spelen een grote kans miste, sloeg Cambuur in de slotfase toe. Mees Hoedemakers zette de Friezen in de 79e minuut, met een hard en laag schot via de binnenkant van de paal, op voorsprong. Hoedemakers scoorde daarna nog eens, net als Jasper ter Heide.
Fortuna en Vitesse hebben na drie speelronden nog geen punt in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.
30 minuten geledenWENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.
2 uur geledenBOCA RATON (ANP) - Het nationale voetbalelftal van Curaçao reist met een volledig fitte selectie naar Houston. Alle 26 spelers kwamen op zaterdag in actie tijdens de laatste training van de ploeg van bondscoach Dick Advocaat in aanloop naar de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. "Iedereen is fit, iedereen is in staat om te spelen", aldus de woordvoerder van de ploeg tegen het ANP.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen is begonnen aan de laatste training voor het eerste duel van het Nederlands elftal op het WK van zondag tegen Japan. De doelman raakte maandag geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan en liet zich drie dagen behandelen door een fysiotherapeut. Hij sloot vrijdag weer aan bij een besloten training en lijkt klaar voor de ontmoeting met Japan.
5 uur geledenACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Marokko wil op het WK bewijzen dat het land geen underdog meer is. Dat heeft bondscoach Mohamed Ouahbi in de aanloop naar de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Brazilië gezegd.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
12 uur geleden