Fortuna verliest ondanks tweede treffer Yilmaz ook van Cambuur
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft ook de derde competitiewedstrijd van het seizoen in de Eredivisie verloren. De Limburgers stonden in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur bij rust voor, maar gingen daarna alsnog ruim onderuit: 1-4.
De start van Fortuna was veelbelovend. Na een voorzet vanaf links van de Spanjaard Iñigo Córdoba schoot Burak Yilmaz de bal in de 11e minuut uit de lucht in één keer binnen, via doelman João Virgínia: 1-0. Voor de 37-jarige Turkse spits betekende het zijn tweede treffer voor Fortuna. Eerder scoorde hij tegen Ajax.
Cambuur-trainer Henk de Jong zag dat zijn elftal weinig in te brengen had en voerde in de eerste helft een dubbele wissel door. Remco Balk en Jamie Jacobs werden geslachtofferd voor Michael Breij en David Sambissa.
Breij
Breij zorgde kort na rust voor de gelijkmaker. De middenvelder schoot van ver buiten het zestienmetergebied raak. Het betekende het eerste doelpunt voor Cambuur dit seizoen.
Nadat Yilmaz na een uur spelen een grote kans miste, sloeg Cambuur in de slotfase toe. Mees Hoedemakers zette de Friezen in de 79e minuut, met een hard en laag schot via de binnenkant van de paal, op voorsprong. Hoedemakers scoorde daarna nog eens, net als Jasper ter Heide.
Fortuna en Vitesse hebben na drie speelronden nog geen punt in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
20 uur geleden