Fortuna verliest ondanks tweede treffer Yilmaz ook van Cambuur
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft ook de derde competitiewedstrijd van het seizoen in de Eredivisie verloren. De Limburgers stonden in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur bij rust voor, maar gingen daarna alsnog ruim onderuit: 1-4.
De start van Fortuna was veelbelovend. Na een voorzet vanaf links van de Spanjaard Iñigo Córdoba schoot Burak Yilmaz de bal in de 11e minuut uit de lucht in één keer binnen, via doelman João Virgínia: 1-0. Voor de 37-jarige Turkse spits betekende het zijn tweede treffer voor Fortuna. Eerder scoorde hij tegen Ajax.
Cambuur-trainer Henk de Jong zag dat zijn elftal weinig in te brengen had en voerde in de eerste helft een dubbele wissel door. Remco Balk en Jamie Jacobs werden geslachtofferd voor Michael Breij en David Sambissa.
Breij
Breij zorgde kort na rust voor de gelijkmaker. De middenvelder schoot van ver buiten het zestienmetergebied raak. Het betekende het eerste doelpunt voor Cambuur dit seizoen.
Nadat Yilmaz na een uur spelen een grote kans miste, sloeg Cambuur in de slotfase toe. Mees Hoedemakers zette de Friezen in de 79e minuut, met een hard en laag schot via de binnenkant van de paal, op voorsprong. Hoedemakers scoorde daarna nog eens, net als Jasper ter Heide.
Fortuna en Vitesse hebben na drie speelronden nog geen punt in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De UEFA wil niet reageren op het voorstel van de KNVB om een internationale top over de toekomst van de FIFA te organiseren in Amsterdam. "Wij geven bij voorkeur geen commentaar op correspondentie die bedoeld was als privé", luidde het antwoord van de UEFA op vragen van het ANP over het plan van de KNVB. "We kunnen daar slechts aan toevoegen dat we een langdurige, productieve werkrelatie met de KNVB hebben, die wij zeer waarderen", aldus de UEFA.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - David Min vertrekt bij FC Utrecht. De 27-jarige spits wordt voor één seizoen verhuurd aan Arminia Bielefeld, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. Arminia Bielefeld kan Min na de verhuurperiode definitief overnemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Lionel Messi heeft Inter Miami met vier doelpunten naar een 7-1-zege op CF Montréal geleid. Het was de eerste keer dat de Argentijnse vedette vier keer in één wedstrijd scoorde in de Amerikaanse voetbalcompetitie Major League Soccer. In zijn lange profcarrière was het de negende keer.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
14 uur geleden