Fortuna verliest ondanks tweede treffer Yilmaz ook van Cambuur
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft ook de derde competitiewedstrijd van het seizoen in de Eredivisie verloren. De Limburgers stonden in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur bij rust voor, maar gingen daarna alsnog ruim onderuit: 1-4.
De start van Fortuna was veelbelovend. Na een voorzet vanaf links van de Spanjaard Iñigo Córdoba schoot Burak Yilmaz de bal in de 11e minuut uit de lucht in één keer binnen, via doelman João Virgínia: 1-0. Voor de 37-jarige Turkse spits betekende het zijn tweede treffer voor Fortuna. Eerder scoorde hij tegen Ajax.
Cambuur-trainer Henk de Jong zag dat zijn elftal weinig in te brengen had en voerde in de eerste helft een dubbele wissel door. Remco Balk en Jamie Jacobs werden geslachtofferd voor Michael Breij en David Sambissa.
Breij
Breij zorgde kort na rust voor de gelijkmaker. De middenvelder schoot van ver buiten het zestienmetergebied raak. Het betekende het eerste doelpunt voor Cambuur dit seizoen.
Nadat Yilmaz na een uur spelen een grote kans miste, sloeg Cambuur in de slotfase toe. Mees Hoedemakers zette de Friezen in de 79e minuut, met een hard en laag schot via de binnenkant van de paal, op voorsprong. Hoedemakers scoorde daarna nog eens, net als Jasper ter Heide.
Fortuna en Vitesse hebben na drie speelronden nog geen punt in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
18 uur geleden