Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna vergroot degradatiezorgen Groningen met zege in Sittard

Fortuna vergroot degradatiezorgen Groningen met zege in Sittard

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de degradatiezorgen bij FC Groningen vergroot. De Limburgers wonnen op eigen veld met 3-1 van de Groningers, die nu 7 punten achterstand hebben op een plek die recht geeft op lijfsbehoud.

In de 3e minuut opende Iñigo Córdoba de score al door de bal met links in de verre hoek te plaatsen na een voorzet vanaf de rechterflank van Tijjani Noslin. Ook bij de 2-0 was Noslin betrokken. FC Groningen-keeper Michael Verrips kreeg diens schot niet onder controle en Córdoba profiteerde door bij de rebound raak te volleren.

De tussenstand weerspiegelde de verhoudingen niet, want FC Groningen had aanzienlijk meer balbezit en kreeg ook goede mogelijkheden. Een kwartier voor tijd werd de ploeg van trainer Dennis van der Ree beloond voor het overwicht. Na een snelle uitbraak schoot Ricardo Pepi raak via de binnenkant van de paal.

Vrije trap

Verder dan dat kwamen de Groningers niet en Paul Gladon, voormalig speler van FC Groningen, besliste het duel in de blessuretijd. Hij kopte voor Fortuna raak uit een vrije trap van Úmaro Embaló. Gladon stond op dat moment pas een paar minuten binnen de lijnen.

FC Groningen zag de voornaamste concurrenten, FC Emmen en Excelsior, eerder dit weekend respectievelijk winnen en gelijkspelen. FC Emmen won met 2-1 bij SC Cambuur, Excelsior hield FC Twente op 0-0.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

3 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

6 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

6 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

8 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

8 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

9 uur geleden