Fortuna vergroot degradatiezorgen Groningen met zege in Sittard
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de degradatiezorgen bij FC Groningen vergroot. De Limburgers wonnen op eigen veld met 3-1 van de Groningers, die nu 7 punten achterstand hebben op een plek die recht geeft op lijfsbehoud.
In de 3e minuut opende Iñigo Córdoba de score al door de bal met links in de verre hoek te plaatsen na een voorzet vanaf de rechterflank van Tijjani Noslin. Ook bij de 2-0 was Noslin betrokken. FC Groningen-keeper Michael Verrips kreeg diens schot niet onder controle en Córdoba profiteerde door bij de rebound raak te volleren.
De tussenstand weerspiegelde de verhoudingen niet, want FC Groningen had aanzienlijk meer balbezit en kreeg ook goede mogelijkheden. Een kwartier voor tijd werd de ploeg van trainer Dennis van der Ree beloond voor het overwicht. Na een snelle uitbraak schoot Ricardo Pepi raak via de binnenkant van de paal.
Vrije trap
Verder dan dat kwamen de Groningers niet en Paul Gladon, voormalig speler van FC Groningen, besliste het duel in de blessuretijd. Hij kopte voor Fortuna raak uit een vrije trap van Úmaro Embaló. Gladon stond op dat moment pas een paar minuten binnen de lijnen.
FC Groningen zag de voornaamste concurrenten, FC Emmen en Excelsior, eerder dit weekend respectievelijk winnen en gelijkspelen. FC Emmen won met 2-1 bij SC Cambuur, Excelsior hield FC Twente op 0-0.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
9 uur geleden