Fortuna vergroot degradatiezorgen Groningen met zege in Sittard
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de degradatiezorgen bij FC Groningen vergroot. De Limburgers wonnen op eigen veld met 3-1 van de Groningers, die nu 7 punten achterstand hebben op een plek die recht geeft op lijfsbehoud.
In de 3e minuut opende Iñigo Córdoba de score al door de bal met links in de verre hoek te plaatsen na een voorzet vanaf de rechterflank van Tijjani Noslin. Ook bij de 2-0 was Noslin betrokken. FC Groningen-keeper Michael Verrips kreeg diens schot niet onder controle en Córdoba profiteerde door bij de rebound raak te volleren.
De tussenstand weerspiegelde de verhoudingen niet, want FC Groningen had aanzienlijk meer balbezit en kreeg ook goede mogelijkheden. Een kwartier voor tijd werd de ploeg van trainer Dennis van der Ree beloond voor het overwicht. Na een snelle uitbraak schoot Ricardo Pepi raak via de binnenkant van de paal.
Vrije trap
Verder dan dat kwamen de Groningers niet en Paul Gladon, voormalig speler van FC Groningen, besliste het duel in de blessuretijd. Hij kopte voor Fortuna raak uit een vrije trap van Úmaro Embaló. Gladon stond op dat moment pas een paar minuten binnen de lijnen.
FC Groningen zag de voornaamste concurrenten, FC Emmen en Excelsior, eerder dit weekend respectievelijk winnen en gelijkspelen. FC Emmen won met 2-1 bij SC Cambuur, Excelsior hield FC Twente op 0-0.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
2 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geleden