Fortuna-speler Noslin krijgt alsnog schorsing van twee duels
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Tijjani Noslin. De 24-jarige aanvaller is alsnog voor drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geschorst. Dat meldt de KNVB.
Noslin werd halverwege december, tijdens de 4-1-nederlaag bij NEC, in de 24e minuut weggestuurd na een overtreding op Calvin Verdonk. De geboren Amsterdammer ging niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal en liet de zaak voorkomen bij de tuchtcommissie. Dat deed hij met succes, want de tuchtcommissie sprak hem vrij en oordeelde dat er geen sprake was van ernstig gemeen spel.
De aanklager was het niet eens met de vrijspraak en stapte naar de onafhankelijke commissie van beroep betaald voetbal. "Naar het oordeel van de commissie van beroep kan het ten laste gelegde ernstig gemeen spel worden bewezen. De commissie van beroep concludeert dat het aan de schuld van Noslin is te wijten dat de veiligheid van de tegenstander in gevaar is gebracht", luidt het oordeel.
Fortuna Sittard en Noslin kunnen tegen deze straf niet meer in beroep gaan.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
28 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
1 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
15 uur geleden