
Fortuna-speler Noslin krijgt alsnog schorsing van twee duels
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Tijjani Noslin. De 24-jarige aanvaller is alsnog voor drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geschorst. Dat meldt de KNVB.
Noslin werd halverwege december, tijdens de 4-1-nederlaag bij NEC, in de 24e minuut weggestuurd na een overtreding op Calvin Verdonk. De geboren Amsterdammer ging niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal en liet de zaak voorkomen bij de tuchtcommissie. Dat deed hij met succes, want de tuchtcommissie sprak hem vrij en oordeelde dat er geen sprake was van ernstig gemeen spel.
De aanklager was het niet eens met de vrijspraak en stapte naar de onafhankelijke commissie van beroep betaald voetbal. "Naar het oordeel van de commissie van beroep kan het ten laste gelegde ernstig gemeen spel worden bewezen. De commissie van beroep concludeert dat het aan de schuld van Noslin is te wijten dat de veiligheid van de tegenstander in gevaar is gebracht", luidt het oordeel.
Fortuna Sittard en Noslin kunnen tegen deze straf niet meer in beroep gaan.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink was met een hattrick de man van de wedstrijd voor AZ tegen sc Heerenveen. Met zijn drie voor rust gemaakte doelpunten stond de nummer 9 van de Alkmaarders aan de basis van een 4-1-overwinning. Door de zege plaatste Meerdink zich met zijn club voor de finale van de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League. "Het is mooi om er drie te maken. En het is mooi om door te gaan", zei Meerdink bij ESPN.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de play-offs om Europees voetbal. De Alkmaarders versloegen sc Heerenveen onder meer door een hattrick van Mexx Meerdink met 4-1. AZ speelt zondag om 18.00 uur thuis tegen de winnaar van FC Twente-NEC om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Braziliaan Raphinha blijft langer verbonden aan FC Barcelona. De Spaanse landskampioen brak het contract van de vleugelaanvaller open, waardoor hij nu tot medio 2028 vastligt.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Luka Modric speelt zaterdag tegen Real Sociedad zijn laatste competitiewedstrijd in het shirt van Real Madrid. Dat heeft de 39-jarige Kroatische middenvelder bekendgemaakt op Instagram.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Nikolai Laursen beëindigt zijn loopbaan als profvoetballer voortijdig. De 27-jarige aanvaller van Heracles Almelo scheurde in korte tijd twee keer zijn voorste kruisband en hij blijft problemen houden.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Kostas Lamprou moet op zoek naar een nieuwe club. NAC Breda meldt dat het aflopende contract van de 33-jarige reservedoelman niet wordt verlengd.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Nicolai Boilesen stopt met voetballen. Dat schrijft de 33-jarige voormalige speler van Ajax op Instagram.
8 uur geleden