Fortuna-Sittard wint van NAC Breda en houdt kans op play-offs
SITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
Fortuna had zich een week geleden al verzekerd van een volgend seizoen in de Eredivisie. NAC Breda kreeg dat bevrijdende bericht door de nederlaag van Willem II een dag eerder tegen Heracles Almelo. Fortuna is door de zege op NAC op de negende plaats gekomen met 39 punten en strijdt daarmee nog om een plaats in de play-offs voor Europees voetbal.
Voor NAC, dat eerder dit seizoen met 1-0 won van Fortuna, was er behalve de eer niet veel meer om voor te strijden in Sittard, nu het lijfsbehoud in de Eredivisie al zeker was. Het was dan ook vooral Fortuna dat in de eerste helft de aanval zocht. Kansjes waren er voor Ryan Fosso en Bojan Radulovic. Na een halfuur was het raak. Fosso onderschepte een slechte bal van doelman Daniel Bielica en legde af op Sierhuis die kon binnentikken.
Doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna leek in de tweede helft met een eigen doelpunt gelijk te maken. De scheidsrechter oordeelde na ingrijpen van de VAR dat er een overtreding aan vooraf was gegaan en zette een streep door de treffer. Boy Kemper en Kacper Kostorz konden in de slotfase kansen op de gelijkmaker niet meer verzilveren.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden