Fortuna Sittard vervolgt opmars met zege op Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de opmars in de Eredivisie na de winterstop voortgezet. De ploeg van trainer Sjors Ultee won met 3-1 bij sc Heerenveen. Fortuna Sittard heeft 13 punten gepakt uit de laatste vijf wedstrijden.
De Limburgers hadden pas 3 punten toen hoofdtrainer Kevin Hofland in november werd ontslagen. Ultee, de assistent van Hofland, vulde de vacature op en onder diens leiding begon Fortuna te winnen.
De club uit Sittard trok de wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion al voor rust naar zich toe. Aanvoerder Ben Rienstra opende in de 20e minuut de score. De opgekomen linksback George Cox kon enkele minuten later helemaal vrij de 0-2 inkoppen. Het betekende voor de Engelse verdediger al zijn vierde doelpunt van het seizoen. Geklungel bij Heerenveen leidde in de 37e minuut tot de derde treffer van Fortuna. Verdediger Pawel Bochniewicz liep zijn keeper Erwin Mulder bij een hoge bal in de weg en Zian Flemming profiteerde.
Bij Heerenveen, dat na een goede seizoensstart steeds verder wegzakt, ontbrak trainer Johnny Jansen op de bank. Jansen is besmet met het coronavirus en zit thuis. Zijn assistent Hennie Spijkerman haalde de debuterende aanwinst Siem de Jong na een uur naar de kant. Henk Veerman deed 20 minuten voor tijd nog iets terug namens de thuisclub.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geleden