Fortuna Sittard vervolgt opmars met zege op Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de opmars in de Eredivisie na de winterstop voortgezet. De ploeg van trainer Sjors Ultee won met 3-1 bij sc Heerenveen. Fortuna Sittard heeft 13 punten gepakt uit de laatste vijf wedstrijden.
De Limburgers hadden pas 3 punten toen hoofdtrainer Kevin Hofland in november werd ontslagen. Ultee, de assistent van Hofland, vulde de vacature op en onder diens leiding begon Fortuna te winnen.
De club uit Sittard trok de wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion al voor rust naar zich toe. Aanvoerder Ben Rienstra opende in de 20e minuut de score. De opgekomen linksback George Cox kon enkele minuten later helemaal vrij de 0-2 inkoppen. Het betekende voor de Engelse verdediger al zijn vierde doelpunt van het seizoen. Geklungel bij Heerenveen leidde in de 37e minuut tot de derde treffer van Fortuna. Verdediger Pawel Bochniewicz liep zijn keeper Erwin Mulder bij een hoge bal in de weg en Zian Flemming profiteerde.
Bij Heerenveen, dat na een goede seizoensstart steeds verder wegzakt, ontbrak trainer Johnny Jansen op de bank. Jansen is besmet met het coronavirus en zit thuis. Zijn assistent Hennie Spijkerman haalde de debuterende aanwinst Siem de Jong na een uur naar de kant. Henk Veerman deed 20 minuten voor tijd nog iets terug namens de thuisclub.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
37 minuten geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
18 uur geleden