Fortuna Sittard vervolgt opmars met zege op Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de opmars in de Eredivisie na de winterstop voortgezet. De ploeg van trainer Sjors Ultee won met 3-1 bij sc Heerenveen. Fortuna Sittard heeft 13 punten gepakt uit de laatste vijf wedstrijden.
De Limburgers hadden pas 3 punten toen hoofdtrainer Kevin Hofland in november werd ontslagen. Ultee, de assistent van Hofland, vulde de vacature op en onder diens leiding begon Fortuna te winnen.
De club uit Sittard trok de wedstrijd in het Abe Lenstra-stadion al voor rust naar zich toe. Aanvoerder Ben Rienstra opende in de 20e minuut de score. De opgekomen linksback George Cox kon enkele minuten later helemaal vrij de 0-2 inkoppen. Het betekende voor de Engelse verdediger al zijn vierde doelpunt van het seizoen. Geklungel bij Heerenveen leidde in de 37e minuut tot de derde treffer van Fortuna. Verdediger Pawel Bochniewicz liep zijn keeper Erwin Mulder bij een hoge bal in de weg en Zian Flemming profiteerde.
Bij Heerenveen, dat na een goede seizoensstart steeds verder wegzakt, ontbrak trainer Johnny Jansen op de bank. Jansen is besmet met het coronavirus en zit thuis. Zijn assistent Hennie Spijkerman haalde de debuterende aanwinst Siem de Jong na een uur naar de kant. Henk Veerman deed 20 minuten voor tijd nog iets terug namens de thuisclub.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
10 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
17 uur geleden