Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard stunt met riante uitzege op FC Utrecht: 2-5

Fortuna Sittard stunt met riante uitzege op FC Utrecht: 2-5

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is de aansluiting met Ajax kwijtgeraakt door een curieuze nederlaag in eigen huis tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Ron Jans heerste in de eerste helft en ging met een voorsprong van 1-0 de rust in, maar gaf de wedstrijd in de tweede helft volledig uit handen en verloor met 5-2. Utrecht gaat daardoor als nummer 3 van de Eredivisie de winterstop in, 3 punten achter nummer 2 Ajax. Fortuna houdt de achtste plaats vast.

De thuisploeg kwam al in de zesde minuut op 1-0 in de Galgenwaard. Een hoekschop van Souffian El Karouani werd verlengd door Miguel Rodríguez, waarna Nick Viergever bij de tweede paal kon binnenkoppen.

In de tweede helft kroop het tot dan toe onzichtbare Fortuna uit zijn schulp en Luka Tunjic maakte in de 56e minuut vrij onverwacht de gelijkmaker. Utrecht reageerde direct met een treffer van Yoann Cathline (2-1), maar het was bepaald niet het begin van een opleving. Integendeel, het waren de Limburgers die in tien minuten tijd drie keer scoorden en de thuisploeg enigszins in vertwijfeling achterlieten (2-4). Jasper Dahlhaus, Ezequiel Bullaude en Alessio Da Cruz scoorden voor de ploeg van trainer Danny Buijs.

Diezelfde Da Cruz werd in blessuretijd neergehaald door de Utrechtse aanvoerder Viergever, die daarop de rode kaart kreeg. Daarna verergerde Édouard Michut in de 96e minuut met de vijfde goal voor Fortuna de pijn van FC Utrecht.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

3 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

3 uur geleden