Fortuna Sittard stunt met riante uitzege op FC Utrecht: 2-5
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is de aansluiting met Ajax kwijtgeraakt door een curieuze nederlaag in eigen huis tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Ron Jans heerste in de eerste helft en ging met een voorsprong van 1-0 de rust in, maar gaf de wedstrijd in de tweede helft volledig uit handen en verloor met 5-2. Utrecht gaat daardoor als nummer 3 van de Eredivisie de winterstop in, 3 punten achter nummer 2 Ajax. Fortuna houdt de achtste plaats vast.
De thuisploeg kwam al in de zesde minuut op 1-0 in de Galgenwaard. Een hoekschop van Souffian El Karouani werd verlengd door Miguel Rodríguez, waarna Nick Viergever bij de tweede paal kon binnenkoppen.
In de tweede helft kroop het tot dan toe onzichtbare Fortuna uit zijn schulp en Luka Tunjic maakte in de 56e minuut vrij onverwacht de gelijkmaker. Utrecht reageerde direct met een treffer van Yoann Cathline (2-1), maar het was bepaald niet het begin van een opleving. Integendeel, het waren de Limburgers die in tien minuten tijd drie keer scoorden en de thuisploeg enigszins in vertwijfeling achterlieten (2-4). Jasper Dahlhaus, Ezequiel Bullaude en Alessio Da Cruz scoorden voor de ploeg van trainer Danny Buijs.
Diezelfde Da Cruz werd in blessuretijd neergehaald door de Utrechtse aanvoerder Viergever, die daarop de rode kaart kreeg. Daarna verergerde Édouard Michut in de 96e minuut met de vijfde goal voor Fortuna de pijn van FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
1 dag geleden