Fortuna Sittard stunt met riante uitzege op FC Utrecht: 2-5
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is de aansluiting met Ajax kwijtgeraakt door een curieuze nederlaag in eigen huis tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Ron Jans heerste in de eerste helft en ging met een voorsprong van 1-0 de rust in, maar gaf de wedstrijd in de tweede helft volledig uit handen en verloor met 5-2. Utrecht gaat daardoor als nummer 3 van de Eredivisie de winterstop in, 3 punten achter nummer 2 Ajax. Fortuna houdt de achtste plaats vast.
De thuisploeg kwam al in de zesde minuut op 1-0 in de Galgenwaard. Een hoekschop van Souffian El Karouani werd verlengd door Miguel Rodríguez, waarna Nick Viergever bij de tweede paal kon binnenkoppen.
In de tweede helft kroop het tot dan toe onzichtbare Fortuna uit zijn schulp en Luka Tunjic maakte in de 56e minuut vrij onverwacht de gelijkmaker. Utrecht reageerde direct met een treffer van Yoann Cathline (2-1), maar het was bepaald niet het begin van een opleving. Integendeel, het waren de Limburgers die in tien minuten tijd drie keer scoorden en de thuisploeg enigszins in vertwijfeling achterlieten (2-4). Jasper Dahlhaus, Ezequiel Bullaude en Alessio Da Cruz scoorden voor de ploeg van trainer Danny Buijs.
Diezelfde Da Cruz werd in blessuretijd neergehaald door de Utrechtse aanvoerder Viergever, die daarop de rode kaart kreeg. Daarna verergerde Édouard Michut in de 96e minuut met de vijfde goal voor Fortuna de pijn van FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
18 uur geleden