Fortuna Sittard strikt aanvaller Hansson
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Noors-Zweedse aanvaller Emil Hansson aangetrokken. De 21-jarige spits ondertekent bij de Limburgse eredivisieclub een contract voor vier jaar. Fortuna Sittard heeft hem overgenomen van de Duitse club Hannover 96.
Hansson, die in Nederland nog wel de laatste onderdelen van de medische keuring moet doorstaan, kwam in 2015 in de jeugdopleiding van Feyenoord terecht. Voor de Rotterdammers speelde hij tussen 2017 en 2019 een paar keer in de hoofdmacht. De geboren Noor kwam in twee periodes op huurbasis voor RKC Waalwijk uit. Voor Hannover 96, dat hem in de zomer van 2019 kocht, was hij slechts een half seizoen actief.
"Dit is een geweldige transfer voor Fortuna Sittard", laat technisch manager Sjors Ultee weten. "Met Emil halen we een creatieve buitenspeler binnen die, ondanks zijn jonge leeftijd, al veel uren heeft gemaakt in de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. We zijn ervan overtuigd dat zijn komst veel kwaliteit toevoegt aan de selectie."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
26 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
14 uur geleden