Fortuna Sittard spreekt trainer Velázquez weer aan op gedrag
SITTARD (ANP) - De clubleiding van Fortuna Sittard gaat hoofdtrainer Julio Velázquez opnieuw aanspreken op diens gedrag langs de lijn. De Spanjaard liet zich zaterdag gaan tijdens de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente. De zichtbaar boze Velázquez sloeg een paar keer hard op het plexiglas van de dug-out en gooide ook technische apparatuur van zijn club omver.
Fortuna ging eerder al in gesprek met de 41-jarige Spanjaard over zijn gedrag langs het veld. Velázquez werd enkele weken geleden in de verloren uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-1) met twee gele kaarten naar de tribune gestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis. Het leverde hem automatisch een schorsing van één wedstrijd op.
Zaterdag tegen FC Twente maakte Velázquez zich nogal boos omdat de bal bij een vrije trap van de bezoekers niet stil had gelegen. Uit de daaropvolgende aanval maakte FC Twente de tweede treffer.
Voorbeeldfunctie
"Ik begrijp de frustratie van Velázquez, want die goal had ook afgekeurd moeten worden", zegt technisch manager Sjoerd Ars van Fortuna tegen ESPN. "Maar dit gedrag is niet de manier hoe je het graag ziet. Het is een punt van aandacht. Hij zit vol in zijn woede en frustratie. Daar vinden we wat van als club. Dit is niet onze norm. We gaan zijn gedrag intern bespreken. Dit is iets wat wij niet goedkeuren. Zijn voorbeeldfunctie ligt onder een vergrootglas, dit gedrag leidt af van waar je mee bezig bent. Hij doet zichzelf tekort. Maar hij doet ons als club ook tekort."
Een woordvoerder van Fortuna bevestigt dat de clubleiding weer in gesprek gaat met de trainer. Volgens hem heeft Velázquez zaterdag tijdens diens woede-uitbarsting niets kapotgemaakt.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
4 uur geleden