Fortuna Sittard spreekt trainer Velázquez weer aan op gedrag
SITTARD (ANP) - De clubleiding van Fortuna Sittard gaat hoofdtrainer Julio Velázquez opnieuw aanspreken op diens gedrag langs de lijn. De Spanjaard liet zich zaterdag gaan tijdens de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente. De zichtbaar boze Velázquez sloeg een paar keer hard op het plexiglas van de dug-out en gooide ook technische apparatuur van zijn club omver.
Fortuna ging eerder al in gesprek met de 41-jarige Spanjaard over zijn gedrag langs het veld. Velázquez werd enkele weken geleden in de verloren uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-1) met twee gele kaarten naar de tribune gestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis. Het leverde hem automatisch een schorsing van één wedstrijd op.
Zaterdag tegen FC Twente maakte Velázquez zich nogal boos omdat de bal bij een vrije trap van de bezoekers niet stil had gelegen. Uit de daaropvolgende aanval maakte FC Twente de tweede treffer.
Voorbeeldfunctie
"Ik begrijp de frustratie van Velázquez, want die goal had ook afgekeurd moeten worden", zegt technisch manager Sjoerd Ars van Fortuna tegen ESPN. "Maar dit gedrag is niet de manier hoe je het graag ziet. Het is een punt van aandacht. Hij zit vol in zijn woede en frustratie. Daar vinden we wat van als club. Dit is niet onze norm. We gaan zijn gedrag intern bespreken. Dit is iets wat wij niet goedkeuren. Zijn voorbeeldfunctie ligt onder een vergrootglas, dit gedrag leidt af van waar je mee bezig bent. Hij doet zichzelf tekort. Maar hij doet ons als club ook tekort."
Een woordvoerder van Fortuna bevestigt dat de clubleiding weer in gesprek gaat met de trainer. Volgens hem heeft Velázquez zaterdag tijdens diens woede-uitbarsting niets kapotgemaakt.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
3 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
6 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
10 uur geleden