Fortuna Sittard spreekt trainer Velázquez weer aan op gedrag
SITTARD (ANP) - De clubleiding van Fortuna Sittard gaat hoofdtrainer Julio Velázquez opnieuw aanspreken op diens gedrag langs de lijn. De Spanjaard liet zich zaterdag gaan tijdens de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen FC Twente. De zichtbaar boze Velázquez sloeg een paar keer hard op het plexiglas van de dug-out en gooide ook technische apparatuur van zijn club omver.
Fortuna ging eerder al in gesprek met de 41-jarige Spanjaard over zijn gedrag langs het veld. Velázquez werd enkele weken geleden in de verloren uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (3-1) met twee gele kaarten naar de tribune gestuurd door scheidsrechter Bas Nijhuis. Het leverde hem automatisch een schorsing van één wedstrijd op.
Zaterdag tegen FC Twente maakte Velázquez zich nogal boos omdat de bal bij een vrije trap van de bezoekers niet stil had gelegen. Uit de daaropvolgende aanval maakte FC Twente de tweede treffer.
Voorbeeldfunctie
"Ik begrijp de frustratie van Velázquez, want die goal had ook afgekeurd moeten worden", zegt technisch manager Sjoerd Ars van Fortuna tegen ESPN. "Maar dit gedrag is niet de manier hoe je het graag ziet. Het is een punt van aandacht. Hij zit vol in zijn woede en frustratie. Daar vinden we wat van als club. Dit is niet onze norm. We gaan zijn gedrag intern bespreken. Dit is iets wat wij niet goedkeuren. Zijn voorbeeldfunctie ligt onder een vergrootglas, dit gedrag leidt af van waar je mee bezig bent. Hij doet zichzelf tekort. Maar hij doet ons als club ook tekort."
Een woordvoerder van Fortuna bevestigt dat de clubleiding weer in gesprek gaat met de trainer. Volgens hem heeft Velázquez zaterdag tijdens diens woede-uitbarsting niets kapotgemaakt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
15 minuten geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
16 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
6 uur geleden