Fortuna Sittard komt met zege op Sparta boven de degradatiestreep
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft met een overwinning op Sparta Rotterdam de degradatiezone in de Eredivisie verlaten. De ploeg van trainers Sjors Ultee versloeg de hekkensluiter in de inhaalwedstrijd met 3-0. Mats Seuntjens opende uit een vrije trap de score, waarna Paul Gladon twee keer raak kopte.
Fortuna Sittard kwam daardoor op 26 punten, 3 punten meer dan PEC Zwolle en Willem II. Sparta staat onderaan met 21 punten, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg van trainer Henk Fraser gaat dinsdag naar Arnhem om de laatste minuten van de gestaakte wedstrijd tegen Vitesse uit te spelen. Sparta verdedigt dan een voorsprong van 1-0.
Fortuna en Sparta zouden elkaar op 18 februari treffen, maar de wedstrijd ging toen niet door als gevolg van de storm Eunice.
Glandon
De thuisclub miste de geblesseerde basiskrachten George Cox en Ben Rienstra en ook Lisandro Semedo was niet inzetbaar. Mede daardoor had Gladon voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats bij Fortuna. De spits was bij alle doelpunten betrokken. Gladon verdiende in de openingsfase in de buurt van het strafschopgebied een vrije trap. Seuntjens schoot de bal langs de muur in de hoek. Sparta-keeper Maduka Okoye liet zich daarbij verrassen (1-0). Fraser moest kort daarna aanvaller Mario Engels vanwege een blessure vervangen.
Na ruim een half uur spelen kopte Gladon de 2-0 binnen op aangeven van Zian Flemming. Sparta dacht kort voor rust de aansluitingstreffer te hebben gemaakt, maar het doelpunt van Bart Vriends werd afgekeurd omdat hij Seuntjens bij een kopduel had vastgehouden. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük besloot na het terugkijken van de beelden om de treffer te annuleren.
Fraser voerde in de rust een dubbele wissel toe, maar Sparta wist ook in de tweede helft amper wat te creëren. Gladon besliste het duel een kwartier voor tijd door uit een hoekschop van Seuntjens weer raak te koppen.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
54 minuten geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
16 uur geleden