Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard komt met zege op Sparta boven de degradatiestreep

Fortuna Sittard komt met zege op Sparta boven de degradatiestreep

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft met een overwinning op Sparta Rotterdam de degradatiezone in de Eredivisie verlaten. De ploeg van trainers Sjors Ultee versloeg de hekkensluiter in de inhaalwedstrijd met 3-0. Mats Seuntjens opende uit een vrije trap de score, waarna Paul Gladon twee keer raak kopte.

Fortuna Sittard kwam daardoor op 26 punten, 3 punten meer dan PEC Zwolle en Willem II. Sparta staat onderaan met 21 punten, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg van trainer Henk Fraser gaat dinsdag naar Arnhem om de laatste minuten van de gestaakte wedstrijd tegen Vitesse uit te spelen. Sparta verdedigt dan een voorsprong van 1-0.

Fortuna en Sparta zouden elkaar op 18 februari treffen, maar de wedstrijd ging toen niet door als gevolg van de storm Eunice.

Glandon

De thuisclub miste de geblesseerde basiskrachten George Cox en Ben Rienstra en ook Lisandro Semedo was niet inzetbaar. Mede daardoor had Gladon voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats bij Fortuna. De spits was bij alle doelpunten betrokken. Gladon verdiende in de openingsfase in de buurt van het strafschopgebied een vrije trap. Seuntjens schoot de bal langs de muur in de hoek. Sparta-keeper Maduka Okoye liet zich daarbij verrassen (1-0). Fraser moest kort daarna aanvaller Mario Engels vanwege een blessure vervangen.

Na ruim een half uur spelen kopte Gladon de 2-0 binnen op aangeven van Zian Flemming. Sparta dacht kort voor rust de aansluitingstreffer te hebben gemaakt, maar het doelpunt van Bart Vriends werd afgekeurd omdat hij Seuntjens bij een kopduel had vastgehouden. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük besloot na het terugkijken van de beelden om de treffer te annuleren.

Fraser voerde in de rust een dubbele wissel toe, maar Sparta wist ook in de tweede helft amper wat te creëren. Gladon besliste het duel een kwartier voor tijd door uit een hoekschop van Seuntjens weer raak te koppen.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

3 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

3 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

4 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

5 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

6 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

6 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

6 uur geleden