Fortuna Sittard klopt ook ADO en krijgt play-offs in zicht
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in de Eredivisie ook gewonnen van ADO Den Haag. Lisandro Semedo en Sebastian Polter bezorgden de Limburgse ploeg weer een overwinning: 2-0. Onder leiding van de in november aangestelde trainer Sjors Ultee, die de ontslagen Kevin Hofland opvolgde, heeft Fortuna uitzicht gekregen op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
De geel-groene formatie boekte tegen ADO al de negende overwinning onder Ultee. Semedo opende na 25 minuten de score. De aanvaller kreeg de bal in het strafschopgebied aangespeeld door Mats Seuntjens en passeerde doelman Martin Fraisl, die ADO vorige week met een groot aantal reddingen een punt bezorgde tegen PSV (2-2). Bij de club uit Den Haag stond de teruggekeerde Abdenasser El Khayati in de basis. De spelmaker, in zijn eerste periode zo belangrijk voor ADO, kon zich niet onderscheiden.
De ploeg van trainer Ruud Brood wist amper kansen te creëren. Invaller Ricardo Kishna schoot in de 79e minuut wel rakelings over het doel. Even later viel de beslissing aan de andere kant, via een doelpunt van Polter. ADO staat op de zeventiende plaats en heeft nog maar 4 punten meer dan hekkensluiter FC Emmen, dat tegen PEC Zwolle de eerste zege van het seizoen boekte (3-2).
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden