Fortuna Sittard heft vrouwenelftal om financiële redenen op
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard stopt na drie jaar met het vrouwenelftal. Dat besluit is genomen om financiële redenen, meldt de Limburgse voetbalclub.
Fortuna trad in 2022 toe tot de Eredivisie en eindigde in het debuutseizoen als derde. Vorig jaar verloor Fortuna in de bekerfinale met 3-1 van Ajax.
"Achter de schermen werd er hard gewerkt om de vrouwentak financieel zelfstandig te maken. Na drie jaar blijkt echter dat dit op dit moment financieel niet haalbaar is. Daarom heeft de club besloten om na dit seizoen de professionele vrouwentak op te heffen", aldus Fortuna, dat momenteel op de zevende plaats in de Eredivisie staat.
Laatste wedstrijd
De laatste wedstrijd van Fortuna is op 17 mei bij ADO Den Haag.
"Fortuna vrouwen is de afgelopen jaren van onschatbare waarde geweest voor de club. Niet alleen op het veld, maar ook op maatschappelijk vlak. We hebben dan ook niet lichtvaardig over deze beslissing nagedacht; het betreft een weloverwogen besluit", aldus Martijn Merks, algemeen directeur van Fortuna Sittard. "Helaas kunnen we de vrouwen niet de topsportomgeving bieden die we hun zouden willen geven en waar zij recht op hebben. Dat is essentieel voor het succes van het team."
Bo Breukers, manager vrouwenvoetbal van Fortuna, spreekt van een enorme teleurstelling. "We hebben samen drie mooie jaren beleefd en veel meiden in de regio geïnspireerd. We laten het vrouwenvoetbal echter niet volledig los. Fortuna zal op de achtergrond actief blijven in het vrouwenvoetbal en samenwerken met vrouwenvoetbalvereniging VV FSG/FertinTime, met een seniorenteam in de eerste klasse en drie meidenteams op landelijk niveau."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
15 uur geleden