
Fortuna Sittard haalt middenvelders Halilovic en Rosier
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft twee nieuwe middenvelders aan de selectie toegevoegd. De 27-jarige Kroaat Alen Halilovic kwam over van NHK Rijeka uit zijn geboorteland, terwijl de 24-jarige Fransman Loreintz Rosier werd overgenomen van het Portugese Estoril.
Halilovic, die eerder in het seizoen 2019-2020 uitkwam voor sc Heerenveen, tekende een contract voor één jaar, met een optie voor twee extra seizoenen. "Het voelt goed om weer terug te zijn in Nederland," zei de tienvoudig international. "Ik heb de afgelopen periode gesproken met Stipe Radic en Ivo Pinto, zij waren heel lovend over Fortuna en de plannen."
Technisch manager Americo Branco ziet de potentie van Halilovic, die in het verleden speelde voor het tweede elftal van Barcelona en clubs in Spanje, Italië, Duitsland en Engeland. "Alen stond altijd bekend als een groot talent, wij geloven dat hij dat nog steeds in zich heeft."
Juiste stap
Fortuna legde Rosier vast voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar. "Ik kijk uit naar dit nieuwe hoofdstuk," zei de Fransman. "Voor mij voelt Fortuna als de juiste stap in deze fase van mijn loopbaan."
Rosier vertrok in 2018 naar Portugal, waar hij via het tweede elftal van Vitoria Guimarães bij Estoril kwam. Hij speelde 89 wedstrijden op het hoogste niveau in Portugal.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/AFP) - Mexico heeft voor de tiende keer de Gold Cup gewonnen. Oud-Ajacied Edson Álvarez maakte het winnende doelpunt in de finale tegen de Verenigde Staten, die Mexico met 2-1 won.
1 uur geledenBERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.
6 uur geledenSION (ANP) - De Noorse voetbalsters hebben op het EK in Zwitserland hun tweede zege geboekt. Dankzij een laat doelpunt van Caroline Graham Hansen werd Finland met 2-1 verslagen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lieke Martens twijfelt of ze haar voetballoopbaan voortzet. Ze liet bij de NOS weten dat ze nog niet heeft getekend bij een club. "Ik ben nog aan het kijken wat ik wil. De prioriteiten zijn wel veranderd", zei de 32-jarige aanvalster, die begin juni haar 160e en laatste interland speelde.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Zoals gevreesd moet Bayern München het lange tijd stellen zonder sterspeler Jamal Musiala. De 22-jarige middenvelder heeft in het duel met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van het WK voor clubs een breuk in zijn kuitbeen opgelopen. Dat bevestigde de Zuid-Duitse club zondag op de website.
13 uur geledenTHUN (ANP) - Verdedigster Veerle Buurman lijkt niet serieus geblesseerd ondanks haar wisselbeurt in de slotfase van het eerste EK-duel in Zwitserland met Wales (3-0). "Dat was uit voorzorg, ik had een klein beetje last. Ik kan er nu nog niks over zeggen, er wordt nog naar gekeken", zei het 19-jarige talent na het duel in Luzern. Buurman meldde zich een dag later met de andere basisspeelsters op het trainingsveld in Thun.
16 uur geleden