Fortuna Sittard haalt middenvelders Halilovic en Rosier
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft twee nieuwe middenvelders aan de selectie toegevoegd. De 27-jarige Kroaat Alen Halilovic kwam over van NHK Rijeka uit zijn geboorteland, terwijl de 24-jarige Fransman Loreintz Rosier werd overgenomen van het Portugese Estoril.
Halilovic, die eerder in het seizoen 2019-2020 uitkwam voor sc Heerenveen, tekende een contract voor één jaar, met een optie voor twee extra seizoenen. "Het voelt goed om weer terug te zijn in Nederland," zei de tienvoudig international. "Ik heb de afgelopen periode gesproken met Stipe Radic en Ivo Pinto, zij waren heel lovend over Fortuna en de plannen."
Technisch manager Americo Branco ziet de potentie van Halilovic, die in het verleden speelde voor het tweede elftal van Barcelona en clubs in Spanje, Italië, Duitsland en Engeland. "Alen stond altijd bekend als een groot talent, wij geloven dat hij dat nog steeds in zich heeft."
Juiste stap
Fortuna legde Rosier vast voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar. "Ik kijk uit naar dit nieuwe hoofdstuk," zei de Fransman. "Voor mij voelt Fortuna als de juiste stap in deze fase van mijn loopbaan."
Rosier vertrok in 2018 naar Portugal, waar hij via het tweede elftal van Vitoria Guimarães bij Estoril kwam. Hij speelde 89 wedstrijden op het hoogste niveau in Portugal.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
14 uur geleden