Fortuna Sittard haalt en verhuurt Musaba
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Richie Musaba overgenomen van Vitesse, maar gelijk voor een jaar uitgeleend aan FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder ondertekende bij de Limburgse eredivisieclub een contract voor twee jaar, met een optie op nog een seizoen.
"Richie is een jong talent met veel potentie. Een echte box-to-box middenvelder," zegt Sjoerd Ars, hoofd scouting bij Fortuna. "FC Dordrecht biedt hem het platform om de volgende stap in zijn ontwikkeling te zetten."
Musaba stond bij Vitesse nog twee jaar onder contract, maar hij wilde vertrekken uit Arnhem. De jeugdinternational uit Beuningen debuteerde een jaar geleden in de competitiewedstrijd tegen De Graafschap in de hoofdmacht van de geel-zwarte brigade. Musaba had slechts een paar minuten nodig om direct zijn eerste doelpunt in de eredivisie te maken.
Anthony Musaba, de tweelingbroer van Richie, verhuisde deze zomer van NEC naar AS Monaco. De Franse club heeft de aanvaller uitgeleend aan de Belgische ploeg Cercle Brugge.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
13 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
14 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
16 uur geleden