Fortuna Sittard geeft zege bij NEC in blessuretijd uit handen
NIJMEGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft een kans op de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie laten liggen. De Limburgers stonden bij NEC lange tijd voor, maar in de blessuretijd viel de gelijkmaker alsnog: 1-1. Het betekende wel het eerste punt voor Fortuna, dat op de laatste plaats blijft staan.
De nieuwe Fortuna-trainer Julio Velázquez zat in De Goffert nog op de tribune. De Spanjaard, die de ontslagen Sjors Ultee opvolgt, debuteert volgende week in de thuiswedstrijd tegen Excelsior.
Velázquez zag dat zijn nieuwe werkgever het voor rust moeilijk had. De Kroatische doelman Ivor Pandur moest in de 2e minuut al redden op een kopbal van Mikkel Duelund. Halverwege de eerste helft voorkwam hij opnieuw een doelpunt, dit keer bij een grote kopkans voor Landry Dimata. Aan de andere kant redde keeper Jasper Cillessen goed bij een vrije trap van Burak Yilmaz. Het was de vijfde keer in zes wedstrijden dat NEC dit seizoen ging rusten met een stand van 0-0.
Bij Fortuna kwam Mats Seuntjens, die door interim-trainer Dominik Vergoossen op de bank was gehouden, na rust in de ploeg. Het was een andere invaller die het verschil maakte. Oguzhan Özyakup trapte de bal in de 71e minuut schitterend in de linkerbovenhoek. Het leek genoeg voor de eerste zege, maar de Portugese invaller Pedro Marques maakte in de 95e minuut van dichtbij gelijk: 1-1.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
17 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
21 uur geleden