Fortuna Sittard geeft zege bij NEC in blessuretijd uit handen
NIJMEGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft een kans op de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie laten liggen. De Limburgers stonden bij NEC lange tijd voor, maar in de blessuretijd viel de gelijkmaker alsnog: 1-1. Het betekende wel het eerste punt voor Fortuna, dat op de laatste plaats blijft staan.
De nieuwe Fortuna-trainer Julio Velázquez zat in De Goffert nog op de tribune. De Spanjaard, die de ontslagen Sjors Ultee opvolgt, debuteert volgende week in de thuiswedstrijd tegen Excelsior.
Velázquez zag dat zijn nieuwe werkgever het voor rust moeilijk had. De Kroatische doelman Ivor Pandur moest in de 2e minuut al redden op een kopbal van Mikkel Duelund. Halverwege de eerste helft voorkwam hij opnieuw een doelpunt, dit keer bij een grote kopkans voor Landry Dimata. Aan de andere kant redde keeper Jasper Cillessen goed bij een vrije trap van Burak Yilmaz. Het was de vijfde keer in zes wedstrijden dat NEC dit seizoen ging rusten met een stand van 0-0.
Bij Fortuna kwam Mats Seuntjens, die door interim-trainer Dominik Vergoossen op de bank was gehouden, na rust in de ploeg. Het was een andere invaller die het verschil maakte. Oguzhan Özyakup trapte de bal in de 71e minuut schitterend in de linkerbovenhoek. Het leek genoeg voor de eerste zege, maar de Portugese invaller Pedro Marques maakte in de 95e minuut van dichtbij gelijk: 1-1.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden