Fortuna Sittard gaat samenwerken met Turkse topclub Besiktas
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is een samenwerkingsverband aangegaan met Besiktas. De Turkse topclub wil met behulp van de Limburgers nieuw talent ontdekken, terwijl Fortuna aan de hand van Besiktas verder hoopt te professionaliseren.
"De gesprekken met Besiktas verliepen uitermate vlot en ik denk dat dit het begin is van een zeer vruchtbare samenwerking", zei Ivo Pfennings, directeur van Fortuna. "We kunnen zowel voetbaltechnisch als organisatorisch veel leren van een club van dit statuur en ik weet zeker dat wij op onze beurt binnen deze constructie ook een enorme waarde hebben voor hen."
In het het kader van de samenwerking zal Fortuna Sittard - dat via Isitan Gün in Turkse handen is - in de regio rondom Limburg jaarlijks scoutingswerkzaamheden uitvoeren voor Besiktas. In een straal van 100 kilometer rond de stad wonen circa 2 miljoen Turken.
De samenwerking wordt in een later stadium mogelijk geïntensiveerd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
41 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
22 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
23 uur geleden