Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna Sittard boekt tegen Heerenveen eerste zege van 2023

Fortuna Sittard boekt tegen Heerenveen eerste zege van 2023

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zijn eerste overwinning sinds de jaarwisseling geboekt. De nummer 13 van de Eredivisie versloeg in een matig duel sc Heerenveen met 2-0.

Heerenveen kreeg vlak voor de wedstrijd een domper te verduren. Oranje-international Andries Noppert haakte tijdens de warming-up af met een bovenbeenblessure en werd vervangen door Xavier Mous. Voor de reservekeeper was het zijn eerste competitieduel sinds februari vorig jaar.

Mous liet in de eerste helft zien dat hij het keepen nog niet is verleerd. De doelman stopte in de 25e minuut een stuiterend schot van Fortuna-debutant Kristijan Bistrovic, waarna hij even later Burak Yilmaz en Embaló dwarsboomde. Aan de andere kant van het veld tikte Ivor Pandur een schot van Heerenveen-aanvaller Antoine Colassin over de lat.

Fortuna opende na een klein uur de score via Embaló. De aanvaller kopte een fraaie voorzet van Burak Yilmaz achter Mous (1-0). Invaller Sydney van Hooijdonk trok de stand met een van zijn eerste balcontacten bijna weer gelijk, maar Pandur redde knap op zijn inzet. De keeper zag even later Pelle van Amersfoort uit de draai naast schieten. Yilmaz maakte in de laatste seconden van de blessuretijd de 2-0 vanaf de strafschopstip, nadat hij zelf was neergelegd door Mous.

Meer uit Voetbal

Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

3 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

4 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

7 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

8 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

9 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

10 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

11 uur geleden