Fortuna Sittard boekt in Almelo tweede zege op rij
ALMELO (ANP) - Fortuna Sittard heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Sjors Ultee versloeg Heracles in Almelo met 2-1 en kwam daardoor in punten op gelijke hoogte. Fortuna moest dit seizoen lang wachten op een overwinning, maar na de primeur vorige week tegen Willem II (3-2) volgde vrijdag direct de tweede zege.
De Limburgers kregen op het kunstgras wel wat hulp van de thuisploeg. Verdediger Marco Rente gleed de bal na een half uur spelen in eigen doel. Even daarvoor was aan de andere kant een doelpunt van Rai Vloet afgekeurd vanwege buitenspel. Spits Adrian Szöke, de vervanger van de geschorste Sinan Bakis, had in de openingsfase al een grote kans laten liggen om Heracles op voorsprong te koppen.
Met een dubbele wissel in de rust hoopte trainer Frank Wormuth in de tweede helft iets te forceren. Een van de invallers, Teun Bijleveld, leidde na een uur met slordig balverlies echter de 0-2 in. Emil Hansson pikte de bal op eigen helft op en bediende spits Sebastian Polter, die met een stiftje over keeper Janis Blaswich de voorsprong van Fortuna verdubbelde.
In de blessuretijd kopte invaller Delano Burgzorg, die eerder de lat had geraakt, de aansluitingstreffer binnen. Vlak voor het verstrijken van de extra tijd schoot Silvester van der Water de bal naast bij de laatste kans van Heracles.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd de tussenronde van de Champions League te bereiken. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi in eigen stadion onderuit tegen Bayern München (1-2) en eindigden daarmee op de ranglijst buiten de top 24.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is uitgeschakeld in de Champions League. De Amsterdamse club verloor van Olympiakos in de Johan Cruijff ArenA (1-2).
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is uitgeschakeld in de Champions League. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi onderuit tegen Bayern München: 1-2. PSV belandde zo op de ranglijst buiten de top 24 en is voor dit seizoen klaar in Europa.
18 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.
2 uur geleden