Fortuna Sittard boekt in Almelo tweede zege op rij
ALMELO (ANP) - Fortuna Sittard heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer Sjors Ultee versloeg Heracles in Almelo met 2-1 en kwam daardoor in punten op gelijke hoogte. Fortuna moest dit seizoen lang wachten op een overwinning, maar na de primeur vorige week tegen Willem II (3-2) volgde vrijdag direct de tweede zege.
De Limburgers kregen op het kunstgras wel wat hulp van de thuisploeg. Verdediger Marco Rente gleed de bal na een half uur spelen in eigen doel. Even daarvoor was aan de andere kant een doelpunt van Rai Vloet afgekeurd vanwege buitenspel. Spits Adrian Szöke, de vervanger van de geschorste Sinan Bakis, had in de openingsfase al een grote kans laten liggen om Heracles op voorsprong te koppen.
Met een dubbele wissel in de rust hoopte trainer Frank Wormuth in de tweede helft iets te forceren. Een van de invallers, Teun Bijleveld, leidde na een uur met slordig balverlies echter de 0-2 in. Emil Hansson pikte de bal op eigen helft op en bediende spits Sebastian Polter, die met een stiftje over keeper Janis Blaswich de voorsprong van Fortuna verdubbelde.
In de blessuretijd kopte invaller Delano Burgzorg, die eerder de lat had geraakt, de aansluitingstreffer binnen. Vlak voor het verstrijken van de extra tijd schoot Silvester van der Water de bal naast bij de laatste kans van Heracles.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
7 uur geleden