Fortuna schenkt thuispubliek eindelijk goals: 4-1 tegen Heracles
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zijn grootste zege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen huis met 4-1 van Heracles Almelo. De Limburgers passeerden Heracles in de stand en klommen naar de negende plaats. De club uit Almelo zakte naar de elfde positie in de Eredivisie.
De 10.000 toeschouwers in het Fortuna Sittard Stadion wisten amper wat ze zagen. Hun ploeg wist eindelijk te scoren. In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen trof Fortuna slechts acht keer doel, tegen Heracles lagen er na 40 minuten al vier in.
Rodrigo Guth opende na 6 minuten de score. Hij kopte de bal uit een voorzet van Alen Halilovic achter de Almelose doelman Michael Brouwer. Milan Robberechts maakte er een kleine twintig minuten later 2-0 van. De Belg kreeg een kopbal van spits Kaj Sierhuis voor de linkervoet en schoot met een vernuftig tikje raak. Halilovic tekende na een half uur voor de 3-0 en Sierhuis werkte vijf minuten voor rust een via Iñigo Córdoba doorgekopte bal binnen: 4-0.
In de tweede helft bleef Fortuna het machteloze Heracles overklassen, maar de ploeg slaagde er niet in de productie te vergroten. Tegen het einde viel er onverwachts nog een tegengoal van Mario Engels.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
20 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
12 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
13 uur geleden