Fortuna schenkt thuispubliek eindelijk goals: 4-1 tegen Heracles
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zijn grootste zege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen huis met 4-1 van Heracles Almelo. De Limburgers passeerden Heracles in de stand en klommen naar de negende plaats. De club uit Almelo zakte naar de elfde positie in de Eredivisie.
De 10.000 toeschouwers in het Fortuna Sittard Stadion wisten amper wat ze zagen. Hun ploeg wist eindelijk te scoren. In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen trof Fortuna slechts acht keer doel, tegen Heracles lagen er na 40 minuten al vier in.
Rodrigo Guth opende na 6 minuten de score. Hij kopte de bal uit een voorzet van Alen Halilovic achter de Almelose doelman Michael Brouwer. Milan Robberechts maakte er een kleine twintig minuten later 2-0 van. De Belg kreeg een kopbal van spits Kaj Sierhuis voor de linkervoet en schoot met een vernuftig tikje raak. Halilovic tekende na een half uur voor de 3-0 en Sierhuis werkte vijf minuten voor rust een via Iñigo Córdoba doorgekopte bal binnen: 4-0.
In de tweede helft bleef Fortuna het machteloze Heracles overklassen, maar de ploeg slaagde er niet in de productie te vergroten. Tegen het einde viel er onverwachts nog een tegengoal van Mario Engels.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
5 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
23 uur geleden