Fortuna schenkt thuispubliek eindelijk goals: 4-1 tegen Heracles
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zijn grootste zege van dit seizoen geboekt. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen huis met 4-1 van Heracles Almelo. De Limburgers passeerden Heracles in de stand en klommen naar de negende plaats. De club uit Almelo zakte naar de elfde positie in de Eredivisie.
De 10.000 toeschouwers in het Fortuna Sittard Stadion wisten amper wat ze zagen. Hun ploeg wist eindelijk te scoren. In de eerste elf wedstrijden van dit seizoen trof Fortuna slechts acht keer doel, tegen Heracles lagen er na 40 minuten al vier in.
Rodrigo Guth opende na 6 minuten de score. Hij kopte de bal uit een voorzet van Alen Halilovic achter de Almelose doelman Michael Brouwer. Milan Robberechts maakte er een kleine twintig minuten later 2-0 van. De Belg kreeg een kopbal van spits Kaj Sierhuis voor de linkervoet en schoot met een vernuftig tikje raak. Halilovic tekende na een half uur voor de 3-0 en Sierhuis werkte vijf minuten voor rust een via Iñigo Córdoba doorgekopte bal binnen: 4-0.
In de tweede helft bleef Fortuna het machteloze Heracles overklassen, maar de ploeg slaagde er niet in de productie te vergroten. Tegen het einde viel er onverwachts nog een tegengoal van Mario Engels.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
18 uur geleden