Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal een belangrijke overwinning behaald. De Limburgers versloegen concurrent FC Twente met 3-0 en stegen daarmee naar de negende plaats. De nummers 5 tot en met 8 spelen de play-offs met als inzet een ticket voor de voorronden van de nieuwe Conference League. De achterstand van Fortuna op nummer 8 Heracles Almelo is 2 punten.

Al in de 3e minuut leek Lisandro Semedo de thuisploeg op voorsprong te zetten. Tyronne Ebuehi voorkwam dat de bal na een hard schot van de aanvaller in het doel verdween. In de 20e minuut kreeg Emil Hansson een nog veel grotere kans. Mats Seuntjens legde de bal goed breed, waarna Hansson van dichtbij toch nog stuitte op keeper Joël Drommel.

Vijf minuten later viel de openingstreffer alsnog. Semedo schoot in de verre hoek laag raak: 1-0. Twente dacht kort voor rust langszij te komen, maar een doelpunt van Dario Dumic werd wegens buitenspel afgekeurd. Trainer Ron Jans van Twente vond die beslissing twijfelachtig.

Strafschop

Ook in de tweede helft lag het initiatief bij Fortuna, dat na hands van Wout Brama in de 62e minuut een strafschop kreeg. Seuntjens scoorde. Semedo bepaalde in de 74e minuut de eindstand op 3-0.

Twente lijkt met 37 punten de play-offs te kunnen vergeten.

Meer uit Voetbal

Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

2 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

12 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

13 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

13 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

14 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

15 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

15 uur geleden