Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal een belangrijke overwinning behaald. De Limburgers versloegen concurrent FC Twente met 3-0 en stegen daarmee naar de negende plaats. De nummers 5 tot en met 8 spelen de play-offs met als inzet een ticket voor de voorronden van de nieuwe Conference League. De achterstand van Fortuna op nummer 8 Heracles Almelo is 2 punten.

Al in de 3e minuut leek Lisandro Semedo de thuisploeg op voorsprong te zetten. Tyronne Ebuehi voorkwam dat de bal na een hard schot van de aanvaller in het doel verdween. In de 20e minuut kreeg Emil Hansson een nog veel grotere kans. Mats Seuntjens legde de bal goed breed, waarna Hansson van dichtbij toch nog stuitte op keeper Joël Drommel.

Vijf minuten later viel de openingstreffer alsnog. Semedo schoot in de verre hoek laag raak: 1-0. Twente dacht kort voor rust langszij te komen, maar een doelpunt van Dario Dumic werd wegens buitenspel afgekeurd. Trainer Ron Jans van Twente vond die beslissing twijfelachtig.

Strafschop

Ook in de tweede helft lag het initiatief bij Fortuna, dat na hands van Wout Brama in de 62e minuut een strafschop kreeg. Seuntjens scoorde. Semedo bepaalde in de 74e minuut de eindstand op 3-0.

Twente lijkt met 37 punten de play-offs te kunnen vergeten.

Meer uit Voetbal

Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 minuten geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

4 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

8 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

8 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

8 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

10 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

11 uur geleden