Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

Fortuna houdt dankzij zege (3-0) op FC Twente play-offs in zicht

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal een belangrijke overwinning behaald. De Limburgers versloegen concurrent FC Twente met 3-0 en stegen daarmee naar de negende plaats. De nummers 5 tot en met 8 spelen de play-offs met als inzet een ticket voor de voorronden van de nieuwe Conference League. De achterstand van Fortuna op nummer 8 Heracles Almelo is 2 punten.

Al in de 3e minuut leek Lisandro Semedo de thuisploeg op voorsprong te zetten. Tyronne Ebuehi voorkwam dat de bal na een hard schot van de aanvaller in het doel verdween. In de 20e minuut kreeg Emil Hansson een nog veel grotere kans. Mats Seuntjens legde de bal goed breed, waarna Hansson van dichtbij toch nog stuitte op keeper Joël Drommel.

Vijf minuten later viel de openingstreffer alsnog. Semedo schoot in de verre hoek laag raak: 1-0. Twente dacht kort voor rust langszij te komen, maar een doelpunt van Dario Dumic werd wegens buitenspel afgekeurd. Trainer Ron Jans van Twente vond die beslissing twijfelachtig.

Strafschop

Ook in de tweede helft lag het initiatief bij Fortuna, dat na hands van Wout Brama in de 62e minuut een strafschop kreeg. Seuntjens scoorde. Semedo bepaalde in de 74e minuut de eindstand op 3-0.

Twente lijkt met 37 punten de play-offs te kunnen vergeten.

Meer uit Voetbal

Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

18 minuten geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

50 minuten geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

1 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Oezbekistan

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

3 uur geleden
Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

4 uur geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

11 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

14 uur geleden