Fortuna heeft aan één treffer genoeg voor zege bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft een 1-0-zege geboekt bij FC Volendam. Iñigo Córdoba tekende na rust voor de enige treffer van het matige duel.
Met de overwinning klimt Fortuna naar de tiende plaats op de ranglijst. Volendam blijft op de voorlaatste positie staan. De ploeg houdt Vitesse achter zich op doelsaldo.
Volendam en Fortuna begonnen aan het duel in het Kras Stadion in de wetenschap dat ze tot de minst trefzekere ploegen van de Eredivisie behoren. Fortuna wist met zeventien doelpunten in achttien wedstrijden alleen hekkensluiter Vitesse achter zich, Volendam had twee treffers meer gemaakt dan de tegenstander.
Impact
Het werd in het onderlinge duel al snel duidelijk dat er niet heel veel zou veranderen aan de statistieken. In de matige eerste helft hoefden keepers Mio Backhaus en Michael Verrips zich vrijwel geen zorgen te maken. Fortuna-trainer Danny Buijs bracht na de rust Kristoffer Peterson en de invaller had meteen impact. Op aangeven van de Zweed tikte Córdoba de belangrijke treffer binnen, 0-1. Het was het eerste doelpunt voor de Spaanse aanvaller sinds april 2023.
Volendam probeerde het in het vervolg via onder anderen Lequincio Zeefuik en invaller Zach Booth, terwijl aan de andere kant van het veld Alen Halilovic en Peterson schietkansen hadden. Het bleef echter bij de ene treffer van Córdoba.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
16 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
20 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden