Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna heeft aan één treffer genoeg voor zege bij FC Volendam

Fortuna heeft aan één treffer genoeg voor zege bij FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft een 1-0-zege geboekt bij FC Volendam. Iñigo Córdoba tekende na rust voor de enige treffer van het matige duel.

Met de overwinning klimt Fortuna naar de tiende plaats op de ranglijst. Volendam blijft op de voorlaatste positie staan. De ploeg houdt Vitesse achter zich op doelsaldo.

Volendam en Fortuna begonnen aan het duel in het Kras Stadion in de wetenschap dat ze tot de minst trefzekere ploegen van de Eredivisie behoren. Fortuna wist met zeventien doelpunten in achttien wedstrijden alleen hekkensluiter Vitesse achter zich, Volendam had twee treffers meer gemaakt dan de tegenstander.

Impact

Het werd in het onderlinge duel al snel duidelijk dat er niet heel veel zou veranderen aan de statistieken. In de matige eerste helft hoefden keepers Mio Backhaus en Michael Verrips zich vrijwel geen zorgen te maken. Fortuna-trainer Danny Buijs bracht na de rust Kristoffer Peterson en de invaller had meteen impact. Op aangeven van de Zweed tikte Córdoba de belangrijke treffer binnen, 0-1. Het was het eerste doelpunt voor de Spaanse aanvaller sinds april 2023.

Volendam probeerde het in het vervolg via onder anderen Lequincio Zeefuik en invaller Zach Booth, terwijl aan de andere kant van het veld Alen Halilovic en Peterson schietkansen hadden. Het bleef echter bij de ene treffer van Córdoba.

Meer uit Voetbal

Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

3 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

13 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

13 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

13 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

14 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

15 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

16 uur geleden