Fortuna heeft aan één treffer genoeg voor zege bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft een 1-0-zege geboekt bij FC Volendam. Iñigo Córdoba tekende na rust voor de enige treffer van het matige duel.
Met de overwinning klimt Fortuna naar de tiende plaats op de ranglijst. Volendam blijft op de voorlaatste positie staan. De ploeg houdt Vitesse achter zich op doelsaldo.
Volendam en Fortuna begonnen aan het duel in het Kras Stadion in de wetenschap dat ze tot de minst trefzekere ploegen van de Eredivisie behoren. Fortuna wist met zeventien doelpunten in achttien wedstrijden alleen hekkensluiter Vitesse achter zich, Volendam had twee treffers meer gemaakt dan de tegenstander.
Impact
Het werd in het onderlinge duel al snel duidelijk dat er niet heel veel zou veranderen aan de statistieken. In de matige eerste helft hoefden keepers Mio Backhaus en Michael Verrips zich vrijwel geen zorgen te maken. Fortuna-trainer Danny Buijs bracht na de rust Kristoffer Peterson en de invaller had meteen impact. Op aangeven van de Zweed tikte Córdoba de belangrijke treffer binnen, 0-1. Het was het eerste doelpunt voor de Spaanse aanvaller sinds april 2023.
Volendam probeerde het in het vervolg via onder anderen Lequincio Zeefuik en invaller Zach Booth, terwijl aan de andere kant van het veld Alen Halilovic en Peterson schietkansen hadden. Het bleef echter bij de ene treffer van Córdoba.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
5 uur geleden