Fortuna heeft aan één treffer genoeg voor zege bij FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft een 1-0-zege geboekt bij FC Volendam. Iñigo Córdoba tekende na rust voor de enige treffer van het matige duel.
Met de overwinning klimt Fortuna naar de tiende plaats op de ranglijst. Volendam blijft op de voorlaatste positie staan. De ploeg houdt Vitesse achter zich op doelsaldo.
Volendam en Fortuna begonnen aan het duel in het Kras Stadion in de wetenschap dat ze tot de minst trefzekere ploegen van de Eredivisie behoren. Fortuna wist met zeventien doelpunten in achttien wedstrijden alleen hekkensluiter Vitesse achter zich, Volendam had twee treffers meer gemaakt dan de tegenstander.
Impact
Het werd in het onderlinge duel al snel duidelijk dat er niet heel veel zou veranderen aan de statistieken. In de matige eerste helft hoefden keepers Mio Backhaus en Michael Verrips zich vrijwel geen zorgen te maken. Fortuna-trainer Danny Buijs bracht na de rust Kristoffer Peterson en de invaller had meteen impact. Op aangeven van de Zweed tikte Córdoba de belangrijke treffer binnen, 0-1. Het was het eerste doelpunt voor de Spaanse aanvaller sinds april 2023.
Volendam probeerde het in het vervolg via onder anderen Lequincio Zeefuik en invaller Zach Booth, terwijl aan de andere kant van het veld Alen Halilovic en Peterson schietkansen hadden. Het bleef echter bij de ene treffer van Córdoba.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
7 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
7 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
8 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
8 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
11 uur geleden