Fortuna boekt tegen FC Volendam tweede zege in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Limburgers wonnen thuis met 3-1 van FC Volendam en zijn naar de vijfde plek in de Eredivisie geklommen. Fortuna heeft na vijf wedstrijden 9 punten en is nog steeds zonder nederlaag. FC Volendam is na vier wedstrijden nog puntloos.
De bezoekers van coach Matthias Kohler kwamen in Sittard in de eerste helft op voorsprong door een treffer van Garang Kuol. Fortuna kwam in de tweede helft terug via Oguzhan Özyakup. Tijjani Noslin bracht de thuisploeg met een kopbal op voorsprong. Alen Halilovic bepaalde de eindstand in de slotfase.
De ploeg van coach Danny Buijs begon in eigen huis goed, maar slaagde er niet in te scoren in de eerste helft. Het rake schot van Kuol in de 41e minuut was dan ook een domper voor Fortuna. Kuol maakte zijn eerste treffer voor Volendam en is met 19 jaar de jongste buitenlandse speler die voor de club een Eredivisiedoelpunt heeft gemaakt.
Met bijna een uur op de klok maakte Oguzhan Özyakup gelijk. Hij zocht de combinatie op met Halilovic en schoot de bal achter doelman Mio Backhaus. Noslin zorgde 7 minuten later voor de tweede Limburgse treffer door van dichtbij raak te koppen. Halilovic maakte er na goed wegkappen met een laag schot nog 3-1 van.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
16 uur geleden