Fortuna boekt tegen Cambuur tweede Eredivisiezege
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in een moeizame wedstrijd tegen SC Cambuur zijn tweede overwinning in de Eredivisie geboekt. In Sittard won de ploeg van Sjors Ultee met 1-0 dankzij een treffer van George Cox. Daardoor stijgt Fortuna met 8 punten naar de veertiende plaats in de Eredivisie. Cambuur blijft met 12 punten negende.
Na een eerste helft waarin beide ploegen nauwelijks tot kansen kwamen, begon de tweede helft met aanvallen over en weer. Een kopbal van Erik Schouten landde op de lat, al zat doelman Yanick van Osch er ook goed bij. Cambuur-doelman Sonny Stevens redde goed op een kopbal van Zian Flemming, Van Osch opnieuw op een kopbal van Schouten.
Door slordig spel creëerden beide ploegen weinig meer in de slotfase, totdat Cox, vrijgelaten door Issa Kallon, op een voorzet van Tesfaldet Tekie kon binnenkoppen. Invaller Mitchel Paulissen leek Cambuur nog op 1-1 te brengen, maar Roberts Uldrikis, die de voorzet doorkopte, stond volgens de VAR nipt buitenspel.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
10 uur geleden