Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuinlijke zege Fortuna Sittard op Heerenveen

Fortuinlijke zege Fortuna Sittard op Heerenveen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft dankzij een ietwat gelukkige thuiszege van 2-1 op sc Heerenveen afstand genomen van de degradatiezone. De Limburgers klommen naar de dertiende plaats. Heerenveen behield de negende positie in de eredivisie.

Het eerste kwartier leverde veel vuurwerk op in Sittard. De Friezen kwamen al in de 7e minuut op voorsprong. Een afgemeten steekpass van Joey Veerman kwam voor de voeten van rechtsbuiten Mitchell van Bergen, die de bal langs keeper Alexei Koselev in de verre hoek schoof.

Kort daarna kwam Fortuna enigszins fortuinlijk op gelijke hoogte. Verdediger Rodney Kongolo van Heerenveen onderschepte een voorzet, maar tikte de bal voor de voeten van Felix Passlack, die hard en beheerst voorbij keeper Filip Bednarek schoot. De Poolse doelman maakte als vervanger van de geblesseerde Warner Hahn zijn debuut bij Heerenveen.

Na een half uur spelen in de tweede helft kreeg Fortuna de tweede goal zo'n beetje cadeau. Bednarek keerde een inzet van Branislav Ninaj, maar de bal ketste tegen het lichaam van Sven Botman, die de bal in zijn eigen doel werkte. De thuisploeg hield de kleine voorsprong tot het einde vast en zag tot zijn geluk in blessuretijd de Noorse invaller Runar Espejord op de paal koppen voor de Friezen.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

8 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

8 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

9 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

11 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

11 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

12 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

13 uur geleden