Fortuinlijke zege Fortuna Sittard op Heerenveen
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft dankzij een ietwat gelukkige thuiszege van 2-1 op sc Heerenveen afstand genomen van de degradatiezone. De Limburgers klommen naar de dertiende plaats. Heerenveen behield de negende positie in de eredivisie.
Het eerste kwartier leverde veel vuurwerk op in Sittard. De Friezen kwamen al in de 7e minuut op voorsprong. Een afgemeten steekpass van Joey Veerman kwam voor de voeten van rechtsbuiten Mitchell van Bergen, die de bal langs keeper Alexei Koselev in de verre hoek schoof.
Kort daarna kwam Fortuna enigszins fortuinlijk op gelijke hoogte. Verdediger Rodney Kongolo van Heerenveen onderschepte een voorzet, maar tikte de bal voor de voeten van Felix Passlack, die hard en beheerst voorbij keeper Filip Bednarek schoot. De Poolse doelman maakte als vervanger van de geblesseerde Warner Hahn zijn debuut bij Heerenveen.
Na een half uur spelen in de tweede helft kreeg Fortuna de tweede goal zo'n beetje cadeau. Bednarek keerde een inzet van Branislav Ninaj, maar de bal ketste tegen het lichaam van Sven Botman, die de bal in zijn eigen doel werkte. De thuisploeg hield de kleine voorsprong tot het einde vast en zag tot zijn geluk in blessuretijd de Noorse invaller Runar Espejord op de paal koppen voor de Friezen.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden