Fortuinlijke zege Fortuna Sittard op Heerenveen
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft dankzij een ietwat gelukkige thuiszege van 2-1 op sc Heerenveen afstand genomen van de degradatiezone. De Limburgers klommen naar de dertiende plaats. Heerenveen behield de negende positie in de eredivisie.
Het eerste kwartier leverde veel vuurwerk op in Sittard. De Friezen kwamen al in de 7e minuut op voorsprong. Een afgemeten steekpass van Joey Veerman kwam voor de voeten van rechtsbuiten Mitchell van Bergen, die de bal langs keeper Alexei Koselev in de verre hoek schoof.
Kort daarna kwam Fortuna enigszins fortuinlijk op gelijke hoogte. Verdediger Rodney Kongolo van Heerenveen onderschepte een voorzet, maar tikte de bal voor de voeten van Felix Passlack, die hard en beheerst voorbij keeper Filip Bednarek schoot. De Poolse doelman maakte als vervanger van de geblesseerde Warner Hahn zijn debuut bij Heerenveen.
Na een half uur spelen in de tweede helft kreeg Fortuna de tweede goal zo'n beetje cadeau. Bednarek keerde een inzet van Branislav Ninaj, maar de bal ketste tegen het lichaam van Sven Botman, die de bal in zijn eigen doel werkte. De thuisploeg hield de kleine voorsprong tot het einde vast en zag tot zijn geluk in blessuretijd de Noorse invaller Runar Espejord op de paal koppen voor de Friezen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
12 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
14 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
18 uur geleden