Forse winsten op Wall Street na afkoeling spanning Midden-Oosten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden verheugd op de wapenstilstand tussen Israël en Iran. Ook hadden ze aandacht voor uitspraken van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve. Hij verscheen voor het Amerikaanse Congres om verklaringen af te leggen over het rentebeleid, iets wat de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank twee keer per jaar doet.
De invoering van het bestand verliep wel onrustig. De Amerikaanse president Donald Trump verweet Israël en Iran zich niet aan het door hem afgekondigde bestand te houden. Later zei Trump dat Israël Iran niet meer gaat aanvallen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,2 procent hoger op 43.089,02 punten. De brede S&P 500-index klom 1,1 procent tot 6092,18 punten en techgraadmeter Nasdaq noteerde bij het slot van de handelsdag 1,4 procent hoger op 19.912,54 punten. Maandag gingen de Amerikaanse beurzen al rond de 1 procent vooruit, na het uitblijven van een grote Iraanse vergeldingsaanval op de Amerikaanse luchtaanvallen op Iran afgelopen weekend.
Rentetarieven
Powell heeft dinsdag benadrukt dat de centrale bank geen haast heeft om de rentetarieven te verlagen. Beleidsmakers wachten nog op meer duidelijkheid over de economische impact van het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. De uitspraken van Powell volgen een week na de beslissing van de Fed om het rentetarief ongewijzigd te laten.
De olieprijzen gingen voor de tweede dag op rij stevig omlaag door de afnemende zorgen over verstoringen van leveringen uit het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 5,1 procent goedkoper op 65 dollar. Brentolie daalde 5,2 procent in prijs tot 67,77 dollar.
Luchtvaartmaatschappijen profiteerden van de lagere olieprijzen. Aandelen van United Airlines en Delta gingen beide 2,7 procent vooruit. Amerikaanse olie- en gasbedrijven daarentegen verloren terrein. Chevron en ExxonMobil daalden 2,3 en 3 procent.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
11 uur geleden