Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winsten op Europese beurzen

Forse winsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met flinke winsten gesloten. Beleggers schoven de zorgen over de stijging van het aantal coronabesmettingen aan de kant en gingen op koopjesjacht na de koersverliezen van vorige week. Op het Damrak was staalconcern ArcelorMittal een uitblinker dankzij de verkoop van zijn Amerikaanse tak. Ook Galapagos was opnieuw in trek door positief nieuws over een medicijn van de biotechnoloog.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2 procent hoger op 551,67 punten. De MidKap klom 2,1 procent tot 801,25 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 3,2 procent.

ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een koerssprong van bijna 11 procent. Beleggers reageerden enthousiast op de verkoop van het onderdeel ArcelorMittal USA aan de Amerikaanse staalproducent Cleveland-Cliffs. De deal heeft een waarde van 1,4 miljard dollar. In combinatie met de verkoop begint ArcelorMittal ook een aandeleninkoopprogramma met een omvang van 500 miljoen dollar.

Galapagos

Galapagos zette de opmars voort met een plus van 3 procent. De Europese Commissie heeft het middel filgotinib van de biotechnoloog goedgekeurd voor de behandeling van reumatoïde artritis. Vrijdag won het aandeel al bijna 3 procent na de toestemming om filgotinib op de Japanse markt te brengen.

Ook de financiële bedrijven Aegon, ABN AMRO en ING waren in trek, met winsten tot 8 procent. ASML steeg 2,5 procent, ondanks het nieuws dat Washington extra handelsbeperkingen heeft opgelegd aan de Chinese chipreus SMIC. De Nederlandse chipmachinefabrikant is voor SMIC de belangrijkste leverancier.

Basic-Fit

In de MidKap steeg Basic-Fit 0,5 procent. De fitnessketen moet tijdelijk 148 sportscholen in Frankrijk sluiten vanwege de coronamaatregelen in dat land. Basic-Fit heeft een juridische procedure aangespannen om de clubs zo snel mogelijk te kunnen heropenen.

In Londen dikte HSBC bijna 9 procent aan. De Chinese verzekeraar Ping An Insurance Group heeft zijn belang in de Britse bank vergroot. Commerzbank klom 5,6 procent in Frankfurt. De bank heeft zijn nieuwe topman gevonden bij grote rivaal Deutsche Bank. Manfred Knof, de baas bij de retailtak van Deutsche Bank, komt begin volgend jaar aan het roer te staan bij Commerzbank.

De euro stond op 1,1659 dollar, tegen 1,1618 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 42,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

8 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

8 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

13 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

13 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

14 uur geleden