Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winsten op Europese beurzen

Forse winsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met flinke winsten gesloten. Beleggers schoven de zorgen over de stijging van het aantal coronabesmettingen aan de kant en gingen op koopjesjacht na de koersverliezen van vorige week. Op het Damrak was staalconcern ArcelorMittal een uitblinker dankzij de verkoop van zijn Amerikaanse tak. Ook Galapagos was opnieuw in trek door positief nieuws over een medicijn van de biotechnoloog.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 2 procent hoger op 551,67 punten. De MidKap klom 2,1 procent tot 801,25 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 3,2 procent.

ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een koerssprong van bijna 11 procent. Beleggers reageerden enthousiast op de verkoop van het onderdeel ArcelorMittal USA aan de Amerikaanse staalproducent Cleveland-Cliffs. De deal heeft een waarde van 1,4 miljard dollar. In combinatie met de verkoop begint ArcelorMittal ook een aandeleninkoopprogramma met een omvang van 500 miljoen dollar.

Galapagos

Galapagos zette de opmars voort met een plus van 3 procent. De Europese Commissie heeft het middel filgotinib van de biotechnoloog goedgekeurd voor de behandeling van reumatoïde artritis. Vrijdag won het aandeel al bijna 3 procent na de toestemming om filgotinib op de Japanse markt te brengen.

Ook de financiële bedrijven Aegon, ABN AMRO en ING waren in trek, met winsten tot 8 procent. ASML steeg 2,5 procent, ondanks het nieuws dat Washington extra handelsbeperkingen heeft opgelegd aan de Chinese chipreus SMIC. De Nederlandse chipmachinefabrikant is voor SMIC de belangrijkste leverancier.

Basic-Fit

In de MidKap steeg Basic-Fit 0,5 procent. De fitnessketen moet tijdelijk 148 sportscholen in Frankrijk sluiten vanwege de coronamaatregelen in dat land. Basic-Fit heeft een juridische procedure aangespannen om de clubs zo snel mogelijk te kunnen heropenen.

In Londen dikte HSBC bijna 9 procent aan. De Chinese verzekeraar Ping An Insurance Group heeft zijn belang in de Britse bank vergroot. Commerzbank klom 5,6 procent in Frankfurt. De bank heeft zijn nieuwe topman gevonden bij grote rivaal Deutsche Bank. Manfred Knof, de baas bij de retailtak van Deutsche Bank, komt begin volgend jaar aan het roer te staan bij Commerzbank.

De euro stond op 1,1659 dollar, tegen 1,1618 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 42,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maersk blijft door Straat van Hormuz varen

OSLO (ANP/RTR) - De grote rederij A.P. Møller-Maersk blijft door de Straat van Hormuz varen, na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties in de nacht van zaterdag op zondag. De Deense containervervoerder zegt wel klaar te zijn om dit te heroverwegen op basis van de beschikbare informatie.

2 uur geleden
Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

4 uur geleden
Israëlische luchtruim gaat zondagmiddag korte tijd weer open

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische luchtruim gaat zondag open van 13.00 uur tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Dat meldt de Israëlische luchthavenautoriteit. De belangrijkste luchthaven van het land heropent alleen voor de "landing van reddingsvluchten".

6 uur geleden
Topvrouw KLM: we zijn zeer alert, geen concessies aan veiligheid

HILVERSUM (ANP) - KLM is "zeer alert" en doet "geen enkele concessie" aan de veiligheid. Dat zegt topvrouw Marjan Rintel van de luchtvaartmaatschappij zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag na de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. KLM heeft naar eigen zeggen frequent contact met verschillende ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, om informatie uit te wisselen en te kijken wat er wel en niet kan.

6 uur geleden
Aandelenbeurs Israël hoger na aanvallen VS op Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag aanzienlijke koerswinsten te zien, na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. De belangrijkste graadmeter, de TA-35, ging 1,2 procent omhoog. Onder meer banken hoorden bij de stijgers.

7 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen blijven luchtruim Midden-Oosten mijden

TEL AVIV (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen blijven zondag grote delen van het Midden-Oosten vermijden na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartmonitor FlightRadar24.

7 uur geleden
Monitor: veel meer vluchten luchtruim Afghanistan door conflict

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen vliegen veel meer door het luchtruim van Afghanistan omdat door het conflict tussen Israël en Iran grote delen van het Midden-Oosten zijn gesloten voor vliegverkeer en alternatieve routes worden gekozen. Volgens luchtvaartmonitor Flightradar24 is er sinds het uitbreken van het conflict vorige week vrijdag een zeer sterke stijging van het aantal vluchten boven Afghanistan te zien.

1 dag geleden