Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winsten op Europese beurzen

Forse winsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met forse winsten gesloten. De versoepeling van de coronamaatregelen in veel landen zorgde voor optimisme bij beleggers en wakkerde de hoop aan op een economisch herstel in de tweede jaarhelft. Ook reageerden de financiële markten op veelbelovende testresultaten bij een onderzoek naar een potentieel coronavaccin van farmaceut Moderna.

De AEX-index in Amsterdam eindigde 3,9 procent hoger op 519,89 punten. De MidKap ging 4 procent vooruit tot 698,30 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 5,7 procent aan.

Alle 25 AEX-bedrijven wonnen terrein. Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield was de grote winnaar met een winst van meer dan 12 procent. Shell profiteerde van de opleving van de olieprijzen en won 8,1 procent. Het gas- en olieconcern heeft daarnaast zijn strategische samenwerking met het Chinese staatsoliebedrijf CNOOC uitgebreid. Met de deal is 5,6 miljard dollar gemoeid.

Heineken

Heineken klom 4,8 procent. Volgens de Peruaanse krant Gestión wil de bierbrouwer voor 50 miljoen dollar de Tres Cruces-bierdivisie van de Peruaanse Aje Group overnemen. IMCD won 2,9 procent. De chemicaliëndistributeur koopt de Chinese farmaceutische activiteiten van Develing International.

Bij de kleinere bedrijven steeg B&S Group bijna 6 procent. De distributeur en groothandelsbedrijf boekte afgelopen kwartaal minder omzet vanwege de coronacrisis, maar verwacht dat de zaken later dit jaar de zaken weer gaan aantrekken. Fietsenfabrikant Accell (plus 10,5 procent) profiteerde van de oproep van de regering om het openbaar vervoer alleen te gebruiken voor noodzakelijke reizen.

Ryanair

Elders in Europa trok Ryanair de aandacht. In Dublin won het aandeel zo'n 16 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij verwacht tot maart volgend jaar de helft minder passagiers te vervoeren vanwege de virusuitbraak. Daarnaast waarschuwde het bedrijf voor een recordverlies in het lopende kwartaal. Vanaf juli moeten de zaken wel wat beter gaan en hoopt Ryanair een flink deel van zijn vluchten te hervatten. ThyssenKrupp steeg 12,5 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Reuters praat het Duitse industrieconcern met concurrenten over een fusie van zijn Europese staaldivisie.

De euro was 1,0887 dollar waard tegen 1,0816 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door productiebeperkingen en de hoop op een herstel van de vraag naar olie. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 12 procent meer op 32,99 dollar. Brentolie werd bijna 9 procent duurder op 35,38 dollar.

Meer uit Financieel

Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.

16 minuten geleden
IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

4 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

5 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

6 uur geleden