Forse winsten op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met forse winsten gesloten. De versoepeling van de coronamaatregelen in veel landen zorgde voor optimisme bij beleggers en wakkerde de hoop aan op een economisch herstel in de tweede jaarhelft. Ook reageerden de financiële markten op veelbelovende testresultaten bij een onderzoek naar een potentieel coronavaccin van farmaceut Moderna.
De AEX-index in Amsterdam eindigde 3,9 procent hoger op 519,89 punten. De MidKap ging 4 procent vooruit tot 698,30 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 5,7 procent aan.
Alle 25 AEX-bedrijven wonnen terrein. Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield was de grote winnaar met een winst van meer dan 12 procent. Shell profiteerde van de opleving van de olieprijzen en won 8,1 procent. Het gas- en olieconcern heeft daarnaast zijn strategische samenwerking met het Chinese staatsoliebedrijf CNOOC uitgebreid. Met de deal is 5,6 miljard dollar gemoeid.
Heineken
Heineken klom 4,8 procent. Volgens de Peruaanse krant Gestión wil de bierbrouwer voor 50 miljoen dollar de Tres Cruces-bierdivisie van de Peruaanse Aje Group overnemen. IMCD won 2,9 procent. De chemicaliëndistributeur koopt de Chinese farmaceutische activiteiten van Develing International.
Bij de kleinere bedrijven steeg B&S Group bijna 6 procent. De distributeur en groothandelsbedrijf boekte afgelopen kwartaal minder omzet vanwege de coronacrisis, maar verwacht dat de zaken later dit jaar de zaken weer gaan aantrekken. Fietsenfabrikant Accell (plus 10,5 procent) profiteerde van de oproep van de regering om het openbaar vervoer alleen te gebruiken voor noodzakelijke reizen.
Ryanair
Elders in Europa trok Ryanair de aandacht. In Dublin won het aandeel zo'n 16 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij verwacht tot maart volgend jaar de helft minder passagiers te vervoeren vanwege de virusuitbraak. Daarnaast waarschuwde het bedrijf voor een recordverlies in het lopende kwartaal. Vanaf juli moeten de zaken wel wat beter gaan en hoopt Ryanair een flink deel van zijn vluchten te hervatten. ThyssenKrupp steeg 12,5 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Reuters praat het Duitse industrieconcern met concurrenten over een fusie van zijn Europese staaldivisie.
De euro was 1,0887 dollar waard tegen 1,0816 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door productiebeperkingen en de hoop op een herstel van de vraag naar olie. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 12 procent meer op 32,99 dollar. Brentolie werd bijna 9 procent duurder op 35,38 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
1 uur geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
2 uur geleden