Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winsten op Europese beurzen

Forse winsten op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met forse winsten gesloten. De versoepeling van de coronamaatregelen in veel landen zorgde voor optimisme bij beleggers en wakkerde de hoop aan op een economisch herstel in de tweede jaarhelft. Ook reageerden de financiële markten op veelbelovende testresultaten bij een onderzoek naar een potentieel coronavaccin van farmaceut Moderna.

De AEX-index in Amsterdam eindigde 3,9 procent hoger op 519,89 punten. De MidKap ging 4 procent vooruit tot 698,30 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt dikten tot 5,7 procent aan.

Alle 25 AEX-bedrijven wonnen terrein. Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield was de grote winnaar met een winst van meer dan 12 procent. Shell profiteerde van de opleving van de olieprijzen en won 8,1 procent. Het gas- en olieconcern heeft daarnaast zijn strategische samenwerking met het Chinese staatsoliebedrijf CNOOC uitgebreid. Met de deal is 5,6 miljard dollar gemoeid.

Heineken

Heineken klom 4,8 procent. Volgens de Peruaanse krant Gestión wil de bierbrouwer voor 50 miljoen dollar de Tres Cruces-bierdivisie van de Peruaanse Aje Group overnemen. IMCD won 2,9 procent. De chemicaliëndistributeur koopt de Chinese farmaceutische activiteiten van Develing International.

Bij de kleinere bedrijven steeg B&S Group bijna 6 procent. De distributeur en groothandelsbedrijf boekte afgelopen kwartaal minder omzet vanwege de coronacrisis, maar verwacht dat de zaken later dit jaar de zaken weer gaan aantrekken. Fietsenfabrikant Accell (plus 10,5 procent) profiteerde van de oproep van de regering om het openbaar vervoer alleen te gebruiken voor noodzakelijke reizen.

Ryanair

Elders in Europa trok Ryanair de aandacht. In Dublin won het aandeel zo'n 16 procent. De Ierse luchtvaartmaatschappij verwacht tot maart volgend jaar de helft minder passagiers te vervoeren vanwege de virusuitbraak. Daarnaast waarschuwde het bedrijf voor een recordverlies in het lopende kwartaal. Vanaf juli moeten de zaken wel wat beter gaan en hoopt Ryanair een flink deel van zijn vluchten te hervatten. ThyssenKrupp steeg 12,5 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Reuters praat het Duitse industrieconcern met concurrenten over een fusie van zijn Europese staaldivisie.

De euro was 1,0887 dollar waard tegen 1,0816 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift door productiebeperkingen en de hoop op een herstel van de vraag naar olie. Een vat Amerikaanse olie kostte ruim 12 procent meer op 32,99 dollar. Brentolie werd bijna 9 procent duurder op 35,38 dollar.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

9 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

10 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

12 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

22 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

22 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

1 dag geleden