Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winstdaling Stellantis, verwacht weinig verbetering in 2025

Forse winstdaling Stellantis, verwacht weinig verbetering in 2025

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Chrysler en Fiat, zag zijn nettowinst vorig jaar met 70 procent kelderen door tegenvallende autoverkopen. Voor dit jaar verwacht het concern weinig verbetering in de winstgevendheid.

In Europa daalde de verkoop in 2024 met 7,3 procent en zelfs met 16 procent vorige maand. Daarmee presteert Stellantis het slechtst onder de grote Europese autofabrikanten. In de Verenigde Staten ging het niet veel beter. Het bedrijf is daar sterk afhankelijk van de verkoop van pick-uptrucks en suv's, maar moest de productie terugschroeven en meer kortingen geven om voorraden af te bouwen.

De gedaalde vraag naar auto's in Europa en de dreiging van hogere importtarieven in de VS zorgen voor onzekerheid over de vooruitzichten van de Amerikaans-Europese automaker.

Ingrijpende veranderingen

De nettowinst daalde tot 5,5 miljard euro. De omzet van Stellantis, met zijn hoofdkantoor in Amsterdam, ging met 17 procent omlaag tot 156,9 miljard euro.

Eind vorig jaar werd oud-topman Carlos Tavares onverwacht ontslagen door aanhoudende tegenvallende resultaten. Het bedrijf is nog steeds op zoek naar een opvolger. Toch voerde het bedrijf sindsdien ingrijpende veranderingen door. Zo nam voorzitter John Elkann het management op de schop, terwijl hij zich nu richt op nieuwe investeringen in de VS. Daar wil Stellantis de verkoop aanjagen met de introductie van nieuwe modellen.

"Hoewel 2024 een jaar van scherpe contrasten was voor het bedrijf, met resultaten die achterbleven bij ons potentieel, hebben we belangrijke strategische mijlpalen bereikt. We zijn vastbesloten om marktaandeel te winnen en de financiële prestaties te verbeteren naarmate 2025 vordert", zei Elkann in een verklaring.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

6 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

7 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

20 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden