Forse winstdaling Gucci-moederbedrijf Kering
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse luxeconcern Kering, eigenaar van merken als Gucci, Yves Saint Laurent en Balenciaga, heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Kering waarschuwt ook dat de winst in 2024 verder onder druk komt te staan, omdat er meer geïnvesteerd gaat worden in het vernieuwen van modehuizen.
De nettowinst daalde in 2023 met 17 procent tot bijna 3 miljard euro. Ook de omzet ging omlaag, met 4 procent tot 19,6 miljard euro.
"In een moeilijk jaar voor de groep hebben we onze organisatie versterkt en belangrijke stappen gezet om de zichtbaarheid en exclusiviteit van onze huizen verder te vergroten", stelt topman François-Henri Pinault in een verklaring. Hij wil vooral vernieuwingen aanbrengen bij het Italiaanse Gucci, het paradepaardje van het luxebedrijf.
Dit merk blijft al jaren achter bij zijn concurrenten met de verkopen van luxe tassen, schoenen en juwelen. Vorig jaar daalde de inkomsten van Gucci met bijna 10 procent. Gucci is goed voor ongeveer twee derde van de winst van Kering. Volgens Pinault gaat de nieuwe collectie van Gucci, van creatief directeur Sabato de Sarno, de komende weken in de verkoop.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
12 uur geleden