Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winstdaling Gucci-moederbedrijf Kering

Forse winstdaling Gucci-moederbedrijf Kering

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse luxeconcern Kering, eigenaar van merken als Gucci, Yves Saint Laurent en Balenciaga, heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Kering waarschuwt ook dat de winst in 2024 verder onder druk komt te staan, omdat er meer geïnvesteerd gaat worden in het vernieuwen van modehuizen.

De nettowinst daalde in 2023 met 17 procent tot bijna 3 miljard euro. Ook de omzet ging omlaag, met 4 procent tot 19,6 miljard euro.

"In een moeilijk jaar voor de groep hebben we onze organisatie versterkt en belangrijke stappen gezet om de zichtbaarheid en exclusiviteit van onze huizen verder te vergroten", stelt topman François-Henri Pinault in een verklaring. Hij wil vooral vernieuwingen aanbrengen bij het Italiaanse Gucci, het paradepaardje van het luxebedrijf.

Dit merk blijft al jaren achter bij zijn concurrenten met de verkopen van luxe tassen, schoenen en juwelen. Vorig jaar daalde de inkomsten van Gucci met bijna 10 procent. Gucci is goed voor ongeveer twee derde van de winst van Kering. Volgens Pinault gaat de nieuwe collectie van Gucci, van creatief directeur Sabato de Sarno, de komende weken in de verkoop.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

13 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

13 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

14 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

16 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

17 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

21 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

22 uur geleden