Forse winstdaling Gucci-moederbedrijf Kering
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse luxeconcern Kering, eigenaar van merken als Gucci, Yves Saint Laurent en Balenciaga, heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt. Kering waarschuwt ook dat de winst in 2024 verder onder druk komt te staan, omdat er meer geïnvesteerd gaat worden in het vernieuwen van modehuizen.
De nettowinst daalde in 2023 met 17 procent tot bijna 3 miljard euro. Ook de omzet ging omlaag, met 4 procent tot 19,6 miljard euro.
"In een moeilijk jaar voor de groep hebben we onze organisatie versterkt en belangrijke stappen gezet om de zichtbaarheid en exclusiviteit van onze huizen verder te vergroten", stelt topman François-Henri Pinault in een verklaring. Hij wil vooral vernieuwingen aanbrengen bij het Italiaanse Gucci, het paradepaardje van het luxebedrijf.
Dit merk blijft al jaren achter bij zijn concurrenten met de verkopen van luxe tassen, schoenen en juwelen. Vorig jaar daalde de inkomsten van Gucci met bijna 10 procent. Gucci is goed voor ongeveer twee derde van de winst van Kering. Volgens Pinault gaat de nieuwe collectie van Gucci, van creatief directeur Sabato de Sarno, de komende weken in de verkoop.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
11 uur geleden