Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse verliezen op Aziatische beurzen, handel in Eisai stilgelegd

Forse verliezen op Aziatische beurzen, handel in Eisai stilgelegd

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag hard gezakt. Beleggers blijven op hun hoede voor een recessie en renteverhogingen, waardoor ook de beurzen in New York na een aanvankelijke winst voornamelijk terrein verloren.

De Nikkei in Tokio stond 2 procent lager, met onder andere verliezen voor autofabrikanten Mitsubishi en Toyota tot bijna 6 procent. De Hang Seng in Hongkong verloor 2,3 procent en bestond alleen maar uit verliezers. Country Garden Holdings, de grootste projectontwikkelaar van China, verloor zo'n 10 procent aan waarde door de zorgen over een recessie.

De beurs in Shanghai ging 1 procent omlaag nadat een Chinees staatsblad een eerder mediabericht over overheidsingrijpen op de Chinese aandelenmarkten had ontkracht. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,8 procent en de Kospi in Seoul ging 3,1 procent onderuit.

In Tokio werd de handel in Eisai stilgelegd. De farmaceut meldde samen met Biogen positieve resultaten van een groot onderzoek naar zijn medicijn tegen Alzheimer.

Ook op de valutamarkten hadden Aziatische landen het lastig. In China is de yuan naar het laagste punt sinds 2008 gedaald, nu beleggers hun toevlucht zoeken naar de veilig geachte dollar. De Indiase roepie daalde naar een nieuw dieptepunt. Ingrepen van de Chinese centrale bank om de nationale munt te stutten hebben weinig uitgehaald.

In Australië verkochten winkeliers in augustus meer dan economen in doorsnee hadden verwacht. Dit wijst erop dat de economie van het land goed bestand is tegen het effect van de renteverhogingen door de Australische centrale bank. Dat maakt het onwaarschijnlijker dat beleidsmakers vaart minderen met de renteverhogingen.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

4 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

5 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

5 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

9 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

9 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

10 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

10 uur geleden