Forse verliesbeurt op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de week met duidelijke verliezen afgesloten. Onzekerheid rond mogelijk te ver omhooggeschoten beurskoersen voor techbedrijven beheersen het sentiment al langer, en beleggers zoeken naar richting. Grote technologiebedrijven gingen daarom in de uitverkoop. Daarbij kwam ook een nieuwe stap in het Chinees-Amerikaanse conflict rond de apps TikTok en WeChat.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 27.657,42 punten. De brede S&P 500 ging 1,1 procent onderuit tot 3319,47 punten en techbeurs Nasdaq verloor eveneens 1,1 procent tot 10.793,28 punten.
Het Amerikaanse ministerie voor Handel kondigde aan dat de filmpjesapp TikTok en chatapp WeChat, beide eigendom van Chinese bedrijven, vanaf komende week niet meer in Amerikaanse appstores mogen worden aangeboden. TikTok krijgt wel tot 12 november de tijd om zijn Amerikaanse tak te verkopen.
Apple en Alphabet
De aandelen Apple en Google-moederbedrijf Alphabet gingen respectievelijk 3,2 procent en 2,4 procent onderuit. Softwareconcern Oracle beperkte het verlies tot 0,7 procent. Het bedrijf stond op het punt een deal te sluiten met TikTok-eigenaar ByteDance om Amerikaanse zorgen over het beheer van persoonsgegevens weg te nemen.
Bedrijven in de reissector stonden ook in het rood, nu oplopende besmettingsaantallen in onder meer West-Europa de vrees voor hernieuwde reisverboden aanwakkeren. Delta Air Lines en American Airlines verloren tot 3,3 procent, terwijl hotelsite Booking 3,1 procent zakte.
Veel Handelsactiviteit
Voor de laatste dag van de handelsweek waren sowieso al sterke koersschommelingen verwacht. Verschillende types opties en termijncontracten liepen vrijdag tegelijkertijd af, wat voor veel meer handelsactiviteit dan gemiddeld zorgde.
Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent in prijs tot 40,84 dollar. Brentolie daalde 0,9 procent tot 42,91 dollar. De euro was 1.1845 dollar waard, tegenover 1,1859 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft het Israël Producten Centrum (IPC) in het ongelijk gesteld in zijn poging het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden van tafel te krijgen. De Nederlandse importeur van Israëlische producten spande vorige maand een kort geding aan tegen de Staat om het verbod, dat op 22 september ingaat, tegen te houden.
2 uur geleden