
Forse toename illegale migranten EU in eerste kwartaal 2023
BRUSSEL/WARSCHAU (ANP) - De EU-landen hebben de eerste drie maanden van dit jaar ruim een kwart (26 procent) meer illegale grensoverschrijdingen vastgesteld dan in dezelfde periode vorig jaar. Er werden tussen januari en april 54.000 personen onderschept aan de buitengrenzen van de Europese Unie die, vooral via het centrale deel van de Middellandse Zee en de westelijke Balkan, illegaal de EU probeerden binnen te komen, meldt de Europese Grens- en Kustwacht Frontex.
Alleen al in maart werden 22.500 illegale migranten geturfd aan de buitengrenzen. Dat is 60 procent meer dan in maart vorig jaar, stelt het grensagentschap dat zetelt in Warschau en sinds dit jaar word geleid door de Nederlander Hans Leijtens, oud-commandant van de Koninklijke Marechaussee.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy draagt niet langer een elektronische enkelband. Die is verwijderd omdat hij voorwaardelijk is vrijgelaten, aldus het openbaar ministerie. Sarkozy kreeg de enkelband in februari na een veroordeling voor corruptie.
6 minuten geledenIISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat de vredesbesprekingen met Oekraïne in Istanbul zijn verschoven naar "de tweede helft van de dag". Dat is op verzoek van gastland Turkije, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
50 minuten geledenGAZA (ANP/RTR) - Nieuwe Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben donderdag aan zeker zestig mensen het leven gekost. Dat melden medische bronnen in het kustgebied, die zeggen dat de meeste slachtoffers vielen in het zuidelijke Khan Younis. Daar zouden onder meer woningen en tenten zijn geraakt. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "erg sceptisch" over het verbieden van Alternative für Deutschland (AfD). De inlichtingendienst heeft de partij recent aangemerkt als rechts-extremistisch.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - België verzet zich tegen de NAVO-voorstellen om de defensiebudgetten van de NAVO-landen fors te verhogen. Dat gaat België veel te hard, zegt buitenlandminister Maxime Prévot. Hij zoekt steun bij andere tegenstribbelende landen als Italië en Spanje om meer tijd te nemen voor de verhoging met vele miljarden euro's.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich optimistisch getoond over de mogelijkheid dat een deal kan worden gesloten over het Iraanse atoomprogramma. Hij zei dat een overeenkomst "dichtbij" lijkt te zijn en dat daarmee ook militaire escalatie van de baan zou zijn.
2 uur geledenANTALYA (ANP) - Rusland heeft het luchtruim van Estland en daarmee van de NAVO geschonden om een verdachte tanker te ontzetten, zegt de Estse buitenlandminister. De tussenkomst van een Russisch gevechtsvliegtuig is "heel ernstig", zei minister Margus Tsahkna bij aankomst voor overleg met zijn NAVO-collega's.
2 uur geleden