Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse toename illegale migranten EU in eerste kwartaal 2023

Forse toename illegale migranten EU in eerste kwartaal 2023

BRUSSEL/WARSCHAU (ANP) - De EU-landen hebben de eerste drie maanden van dit jaar ruim een kwart (26 procent) meer illegale grensoverschrijdingen vastgesteld dan in dezelfde periode vorig jaar. Er werden tussen januari en april 54.000 personen onderschept aan de buitengrenzen van de Europese Unie die, vooral via het centrale deel van de Middellandse Zee en de westelijke Balkan, illegaal de EU probeerden binnen te komen, meldt de Europese Grens- en Kustwacht Frontex.

Alleen al in maart werden 22.500 illegale migranten geturfd aan de buitengrenzen. Dat is 60 procent meer dan in maart vorig jaar, stelt het grensagentschap dat zetelt in Warschau en sinds dit jaar word geleid door de Nederlander Hans Leijtens, oud-commandant van de Koninklijke Marechaussee.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: aanval Doha is schending internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.

42 minuten geleden
Iran maakt nieuwe afspraken met IAEA over hervatten inspecties

CAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.

1 uur geleden
Macron stelt defensieminister Lecornu aan als premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.

2 uur geleden
Netanyahu: oorlog kan stoppen als Hamas voorstel accepteert

JERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Lid van Qatarese veiligheidstroepen gedood bij Israëlische aanval

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Hamas: mogelijk vijf doden door Israëlische aanval in Doha

DOHA (ANP) - De Israëlische aanval op Doha heeft mogelijk vijf mensen het leven gekost, meldt een functionaris van Hamas aan de Qatarese nieuwszender Al Jazeera. Naast de zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is ook een belangrijke medewerker van de leider gedood. Ook is de groep het contact met drie van al-Hayya's bodyguards verloren.

3 uur geleden
Zoon van Hamasleider Al-Hayya gedood bij Israëlische aanval Doha

DOHA (ANP/RTR) - De zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is gedood bij de Israëlische aanval op Doha. Dat meldt een functionaris van Hamas aan nieuwszender Al Jazeera. Al-Hayya zou de aanval zelf wel hebben overleefd.

3 uur geleden