Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Forse toename coronagevallen VS in juli'

'Forse toename coronagevallen VS in juli'

CORONAVIRUSNEW YORK (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn in juli meer dan 1,9 miljoen nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dat is ruim veertig procent van alle 4,5 miljoen gevallen die tot dusver geregistreerd zijn in het land en fors meer dan in andere maanden, blijkt uit data over het longvirus die The New York Times verzamelde.

Het vorige 'maandrecord' werd volgens de krant in april gevestigd, toen kwamen er meer dan 880.000 infecties bij. Met name in het Midwesten van de Verenigde Staten en in staten van Florida tot Mississippi en Californië blijft het aantal nieuwe gevallen fors toenemen. Veel staten stellen daarom opnieuw beperkingen in om de verspreiding van het longvirus een halt toe te roepen.

Ook het aantal mensen dat overlijdt aan het coronavirus blijft stijgen in de VS, becijferde The New York Times. Begin juli stierven volgens de krant gemiddeld 500 mensen in het land per dag aan het coronavirus. Afgelopen week was dat getal meerdere keren hoger dan duizend. In heel juli stierven meer dan 25.000 mensen in de VS aan het longvirus, meldde persbureau Reuters eerder.

Meer uit Buitenland

Komiek die Farage uitdaagt, komt met spottend programma

CLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.

1 uur geleden
Komende dagen opnieuw hoge temperaturen in Frankrijk en Spanje

PARIJS/MADRID (ANP) - Het wordt de komende dagen opnieuw erg warm in Frankrijk en Spanje. Dat meldt Weeronline. De weersvoorspellingen geven aan dat het in Frankrijk en Spanje ongeveer 40 graden kan worden. Daardoor blijft het droog en warm in de landen die getroffen zijn door grote natuurbranden.

2 uur geleden
Tsjaad begint procedure voor vertrek uit Internationaal Strafhof

N'DJAMENA (ANP/AFP) - Tsjaad zegt zich terug te trekken uit het Internationaal Strafhof (ICC). Volgens het Afrikaanse land is het hof weinig effectief en is er bovendien geen evenredige aandacht voor alle werelddelen. Het strafhof in Den Haag houdt zich onder meer bezig met vervolging van oorlogsmisdaden.

2 uur geleden
Merz belooft maatregelen na aanslag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De aanslag bij de Pride in Berlijn mag volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz niet zonder gevolgen blijven. "Alleen woorden zijn niet genoeg", zei de regeringschef twee dagen nadat in de hoofdstad werd ingereden op een menigte.

2 uur geleden
Verdachte opgepakt na steekpartij met drie gewonden in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Parijse politie heeft een verdachte aangehouden voor een steekpartij waarbij drie vrouwen gewond raakten. Twee slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

2 uur geleden
Dodelijk slachtoffer Pride-aanslag Berlijn kwam uit Polen

BERLIJN (ANP/DPA) - De vrouw die om het leven kwam bij de aanslag tijdens de Pride in Berlijn, kwam uit Polen. Dat heeft de burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, bekendgemaakt. Ze bezocht de stad met haar dochter.

2 uur geleden
Berlijnse Pride na aanslag: we laten ons niet verdelen

BERLIJN (ANP) - De Berlijnse Pride heeft bedroefd en strijdvaardig gereageerd op de aanslag van afgelopen weekend. "Achter dit soort geweld zit de poging om onze samenleving te verdelen en mensen tegen elkaar op te zetten", staat in een verklaring van de Berlijnse Christopher Street Day, de naam die in Duitsland wordt gebruikt voor Pride-bijeenkomsten. "Dat zullen we niet toelaten. We blijven ons uitspreken, we laten ons niet wegdrukken. Liefde is sterker dan haat."

3 uur geleden