Forse stijging verkoop nieuwbouwwoningen, aanbod droogt echter op
DEN HAAG (ANP) - Na twee moeilijke jaren waarin de verkopen van nieuwbouwwoningen bijna halveerden, liet 2024 een indrukwekkend herstel zien. In totaal werden er bijna 32.000 van deze woningen verkocht, 43 procent meer dan in het jaar daarvoor. Volgens branchevereniging WoningBouwersNL kiezen kopers vaker voor nieuwbouw door de aanhoudende schaarste op de woningmarkt.
Het gevolg van de verkoopspurt is wel dat het aanbod aan nieuwbouwhuizen bijna volledig is opgedroogd. Eind 2024 waren er nog maar iets meer dan 4000 van deze koopwoningen beschikbaar, het laagste niveau ooit. "Dit lage aanbod, gecombineerd met weinig afgegeven bouwvergunningen, kan verder marktherstel in 2025 belemmeren", aldus de vereniging.
Twee provincies kenden "uitzonderlijke stijgingen" in nieuwbouwverkopen. In Flevoland steeg de verkoop met maar liefst 163 procent en in Limburg met 104 procent. Zuid-Holland blijft met afstand de grootste markt voor nieuwbouwkoopwoningen, met 7319 verkochte woningen in 2024. Noord-Brabant volgt op de tweede plaats met 5486 woningen en Noord-Holland staat derde (4638 verkopen).
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
7 uur geleden