Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse stijging verkoop nieuwbouwwoningen, aanbod droogt echter op

Forse stijging verkoop nieuwbouwwoningen, aanbod droogt echter op

DEN HAAG (ANP) - Na twee moeilijke jaren waarin de verkopen van nieuwbouwwoningen bijna halveerden, liet 2024 een indrukwekkend herstel zien. In totaal werden er bijna 32.000 van deze woningen verkocht, 43 procent meer dan in het jaar daarvoor. Volgens branchevereniging WoningBouwersNL kiezen kopers vaker voor nieuwbouw door de aanhoudende schaarste op de woningmarkt.

Het gevolg van de verkoopspurt is wel dat het aanbod aan nieuwbouwhuizen bijna volledig is opgedroogd. Eind 2024 waren er nog maar iets meer dan 4000 van deze koopwoningen beschikbaar, het laagste niveau ooit. "Dit lage aanbod, gecombineerd met weinig afgegeven bouwvergunningen, kan verder marktherstel in 2025 belemmeren", aldus de vereniging.

Twee provincies kenden "uitzonderlijke stijgingen" in nieuwbouwverkopen. In Flevoland steeg de verkoop met maar liefst 163 procent en in Limburg met 104 procent. Zuid-Holland blijft met afstand de grootste markt voor nieuwbouwkoopwoningen, met 7319 verkochte woningen in 2024. Noord-Brabant volgt op de tweede plaats met 5486 woningen en Noord-Holland staat derde (4638 verkopen).

Meer uit Financieel

EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

33 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

2 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

3 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

15 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

17 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

18 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

18 uur geleden