Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse stijging verkoop nieuwbouwwoningen, aanbod droogt echter op

Forse stijging verkoop nieuwbouwwoningen, aanbod droogt echter op

DEN HAAG (ANP) - Na twee moeilijke jaren waarin de verkopen van nieuwbouwwoningen bijna halveerden, liet 2024 een indrukwekkend herstel zien. In totaal werden er bijna 32.000 van deze woningen verkocht, 43 procent meer dan in het jaar daarvoor. Volgens branchevereniging WoningBouwersNL kiezen kopers vaker voor nieuwbouw door de aanhoudende schaarste op de woningmarkt.

Het gevolg van de verkoopspurt is wel dat het aanbod aan nieuwbouwhuizen bijna volledig is opgedroogd. Eind 2024 waren er nog maar iets meer dan 4000 van deze koopwoningen beschikbaar, het laagste niveau ooit. "Dit lage aanbod, gecombineerd met weinig afgegeven bouwvergunningen, kan verder marktherstel in 2025 belemmeren", aldus de vereniging.

Twee provincies kenden "uitzonderlijke stijgingen" in nieuwbouwverkopen. In Flevoland steeg de verkoop met maar liefst 163 procent en in Limburg met 104 procent. Zuid-Holland blijft met afstand de grootste markt voor nieuwbouwkoopwoningen, met 7319 verkochte woningen in 2024. Noord-Brabant volgt op de tweede plaats met 5486 woningen en Noord-Holland staat derde (4638 verkopen).

Meer uit Financieel

Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

26 minuten geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

28 minuten geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

1 uur geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

1 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

2 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

3 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

3 uur geleden