Forse stijging van watergebruik tijdens coronacrisis
ZWOLLE (ANP) - Het drinkwatergebruik is sinds de start van de coronacrisis fors gestegen. In de maand maart zag drinkwaterbedrijf Vitens een toename in het watergebruik van 1 miljard liter, dat is een toename van 2,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In de eerste veertien dagen van april werd opnieuw 1 miljard liter meer gebruikt, een stijging van 7 procent vergeleken met vorig jaar.
Afgelopen zaterdag werd er zelfs ruim 20 procent meer drinkwater gebruikt, ongeveer 200 miljoen liter extra dan normaal. "Dat is een piek die Vitens normaal gesproken alleen op warme zomerdagen ziet", zegt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
De recente stijging van het verbruik heeft volgens Vitens als oorzaak dat mensen door de coronamaatregelen aan huis zijn gebonden en dankzij het mooie weer massaal aan het tuinieren zijn. Uit de cijfers blijkt dat er al volop wordt gesproeid. Vitens ziet al zes jaar op rij het watergebruik toenemen, wat neerkomt op 7,5 procent groei. Deze toename is volgens het bedrijf niet volledig toe te schrijven aan het toenemend aantal inwoners van Nederland.
Verantwoord watergebruik
Vitens roept op tot verantwoord watergebruik, zeker omdat het droge weer aanhoudt. "De grondwaterstanden die op peil waren, worden nu extra belast. Dat houdt in dat er meer water wordt gebruikt dan er op natuurlijke wijze, door bijvoorbeeld regen, terugvloeit in de grondwaterbronnen die Vitens gebruikt voor het maken van drinkwater." Het bedrijf deelt op via verschillende kanalen tips over watervriendelijk tuinieren, bijvoorbeeld door het plaatsen van een regenton en het aanbrengen van droogtebestendige planten.
Vitens waarschuwt daarnaast alert te zijn op het gevaar van legionella in bedrijfspanden, winkels, clubhuizen en buurtgebouwen die nu al wekenlang niet worden gebruikt. Het advies is om daar wekelijks langs te gaan om de leidingen twee minuten goed door te spoelen, zodat de kans op legionella vermindert.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
16 uur geleden