Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse stijging van aantal testen voor toegang

Forse stijging van aantal testen voor toegang

BILTHOVEN (ANP) - Sinds de invoering van de CoronaCheck-app voor de horeca laten steeds meer mensen zich testen op het coronavirus. Het aantal testen is in een week tijd verdrievoudigd. Vorige week lieten bijna 187.000 mensen zich testen, tegen bijna 65.000 in de week ervoor en iets meer dan 59.000 nog een week eerder.

Sinds afgelopen zaterdag hebben mensen een QR-code in de app CoronaCheck nodig om toegang te krijgen tot restaurants, cafés, theaters en bioscopen. Mensen kunnen zo'n code aanmaken wanneer ze gevaccineerd zijn of wanneer ze net hersteld zijn van een coronabesmetting, maar mensen kunnen zich ook laten testen via Stichting Open Nederland. Met een negatieve uitslag mogen ze naar binnen.

De vele tests brachten niet veel meer besmettingen aan het licht. Van de 186.589 mensen die vorige week werden getest, hadden 200 het coronavirus onder de leden. Dat is 0,1 procent van het totaal. De week ervoor waren 104 van de 64.812 geteste mensen positief, wat neerkomt op 0,16 procent. Nog een week eerder werd het coronavirus vastgesteld bij 164 van de 59.042 geteste mensen (0,28 procent).

Het aantal testen bij de GGD'en daalde voor de derde week op rij. Iets meer dan 160.000 mensen lieten zich daar testen, tegen ruim 146.000 de week ervoor. Het aantal positieve tests daalde echter sneller. Afgelopen week was 7,5 procent van alle testen bij de GGD-locaties positief. Dat is het laagste percentage sinds eind juni en begin juli.

Meer uit Binnenland

Gemiddeld maar 12 millimeter neerslag in juli

HOUTEN (ANP) - In de maand juli is in Nederland gemiddeld maar 12 millimeter neerslag gevallen. Volgens Weeronline is dat 70 millimeter minder dan gemiddeld in juli in de periode 1998-2025.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: storing verholpen, matrixborden werken weer

UTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Dode bij aanrijding op A27 bij Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Matrixborden in het noordoosten niet te bedienen door storing

UTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.

3 uur geleden
Bevolking groeide minder hard in eerste halfjaar, trend zet door

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.

4 uur geleden
Drenkeling dood uit water gehaald bij Kleine Rietplas Emmen

EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.

9 uur geleden
Kamernet: studentenkamer wordt buiten Randstad steeds duurder

DEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.

9 uur geleden