Forse schade door plofkraak Amsterdam-Oost
AMSTERDAM (ANP) - Door een plofkraak op een geldautomaat in Amsterdam-Oost is in de nacht van zondag op maandag flinke schade ontstaan. Zeker een persoon liep volgens de politie gehoorschade op.
Getuigen hebben twee mensen ervandoor zien gaan op een scooter. Het is niet bekend of er iets is buitgemaakt.
De plofkraak werd gepleegd rond 02.20 uur. Meerdere hulpdiensten, zoals de politie, brandweer en Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD), kwamen op het incident af.
Meerdere woningen ontruimd
De schade aan de winkel waar de geldautomaat zat en het appartementencomplex ernaast is groot. Op beelden is te zien dat de pui van de winkel en het trappenhuis van het pand ernaast verwoest zijn en dat er veel brokstukken op straat liggen. Uit voorzorg zijn meerdere woningen ontruimd, aldus de politiewoordvoerder.
Het is de tweede plofkraak in een week tijd in Amsterdam. Vorige week zaterdag brak brand uit na een plofkraak aan Tussen Meer in de wijk Osdorp. Ook toen zagen getuigen na de plofkraak een scooter met twee mensen wegrijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft met giro 6868 na ongeveer een maand bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstroming in Nepal. Het geld gaat naar voedsel, drinkwater en hulppakketten. Deze spullen zijn volgens de hulporganisatie nodig, "helemaal nu de herfst en winter en het bijbehorende regenseizoen voor de deur staan". Daardoor kunnen meer ziektes uitbreken, zoals cholera, vreest het Rode Kruis.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie Transport Services (GTS) pleit voor een grotere strategische gasvoorraad. Het kabinet gaat een noodvoorraad aanleggen voor ongeveer twee weken, schreef klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de beheerder van het gastransportnet in Nederland biedt die noodvoorraad onvoldoende bescherming tegen een verstoring die langere tijd aanhoudt.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenKESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.
11 uur geledenKESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.
13 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.
14 uur geleden