
Forse plussen op beurzen Europa, ING lager na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag fors omhoog in de nasleep van het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw ongewijzigd te laten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve nu afziet van verdere verhogingen. In Amsterdam stond ING wel bij de verliezers na de bekendmaking van cijfers. Shell won juist na een kwartaalbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een plus van 1,9 procent op 736,03 punten. De MidKap won 3,2 procent tot 813,02 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt gingen tot 1,9 procent omhoog. De FTSE in Londen steeg 1,4 procent, na het besluit van de Britse centrale bank om opnieuw een rentepauze te nemen.
ING was de grootste daler in de hoofdindex met een min van 1,8 procent. De bank wist de winst afgelopen kwartaal ruimschoots te verdubbelen. Dat kwam met name door de gestegen rentes, waardoor hogere marges werden gemaakt over spaargeld. Verder gaat ING voor 2,5 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Maar beleggers hadden op meer gehoopt.
Shell in de plus
Shell won 3,8 procent. De olie- en gasproducent maakte bekend voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan terugkopen. Daarmee komt de totale inkoop in de tweede helft van het jaar uit op 6,5 miljard dollar. Dat is aanzienlijk meer dan de aangekondigde 5 miljard dollar eerder dit jaar. Shell zag verder de winst stijgen in het afgelopen kwartaal dankzij de hogere olieprijzen.
Koplopers in de AEX waren uitzender Randstad, chipmachinefabrikant ASML en staalconcern ArcelorMittal met koerswinsten tot 4,3 procent. In de MidKap blonk onder meer maaltijdbezorger Just Eat Takeaway uit met een stijging van 6 procent.
Lufthansa
Bij de kleinere fondsen op het Damrak was BAM een positieve uitschieter (plus 9 procent). Het bouwbedrijf heeft naar eigen zeggen goed gepresteerd in het derde kwartaal onder uitdagende marktomstandigheden.
In Frankfurt kon het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa op aandacht rekenen. Lufthansa verwacht dit jaar een flinke winst te maken en dat werd beloond met een plus van 7,7 procent. In Amsterdam kreeg Air France-KLM er ruim 4 procent bij.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0613 dollar waard, tegen 1,0537 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 82,15 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 86,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 3,1 procent duurder geworden ten opzichte van dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan de 3,3 procent in mei.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal passagiers dat met een budgetvliegtuigmaatschappij zoals Ryanair en easyJet vliegt, is in twintig jaar verdrievoudigd. In 2024 reisden 27,8 miljoen passagiers van of naar een Nederlandse luchthaven met een budgetmaatschappij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is drie keer zoveel als de 9,3 miljoen passagiers in 2004.
29 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in het tweede kwartaal van dit jaar met een tiende gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat komt deels doordat meer mensen een hypotheek afsluiten om hun woning te verbouwen of te verduurzamen. Ook het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning zit nog steeds in de lift, meldt hypotheekadviesketen De Hypotheker.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters gingen maandag verder omhoog en sloten op recordniveaus. Beleggers bleven optimistisch op de laatste dag van de sterke beursmaand juni. Zij hopen dat de Amerikaanse regering binnenkort nieuwe handelsdeals sluit met belangrijke partners.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak gingen maandag over tot winstnemingen na de stevige koerswinsten van afgelopen vrijdag. Nieuwe recordstanden op Wall Street boden geen soelaas; de koersen in Amsterdam gingen over een breed front omlaag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.
13 uur geleden