Forse plussen op beurzen Europa, ING lager na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag fors omhoog in de nasleep van het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw ongewijzigd te laten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve nu afziet van verdere verhogingen. In Amsterdam stond ING wel bij de verliezers na de bekendmaking van cijfers. Shell won juist na een kwartaalbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een plus van 1,9 procent op 736,03 punten. De MidKap won 3,2 procent tot 813,02 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt gingen tot 1,9 procent omhoog. De FTSE in Londen steeg 1,4 procent, na het besluit van de Britse centrale bank om opnieuw een rentepauze te nemen.
ING was de grootste daler in de hoofdindex met een min van 1,8 procent. De bank wist de winst afgelopen kwartaal ruimschoots te verdubbelen. Dat kwam met name door de gestegen rentes, waardoor hogere marges werden gemaakt over spaargeld. Verder gaat ING voor 2,5 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Maar beleggers hadden op meer gehoopt.
Shell in de plus
Shell won 3,8 procent. De olie- en gasproducent maakte bekend voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan terugkopen. Daarmee komt de totale inkoop in de tweede helft van het jaar uit op 6,5 miljard dollar. Dat is aanzienlijk meer dan de aangekondigde 5 miljard dollar eerder dit jaar. Shell zag verder de winst stijgen in het afgelopen kwartaal dankzij de hogere olieprijzen.
Koplopers in de AEX waren uitzender Randstad, chipmachinefabrikant ASML en staalconcern ArcelorMittal met koerswinsten tot 4,3 procent. In de MidKap blonk onder meer maaltijdbezorger Just Eat Takeaway uit met een stijging van 6 procent.
Lufthansa
Bij de kleinere fondsen op het Damrak was BAM een positieve uitschieter (plus 9 procent). Het bouwbedrijf heeft naar eigen zeggen goed gepresteerd in het derde kwartaal onder uitdagende marktomstandigheden.
In Frankfurt kon het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa op aandacht rekenen. Lufthansa verwacht dit jaar een flinke winst te maken en dat werd beloond met een plus van 7,7 procent. In Amsterdam kreeg Air France-KLM er ruim 4 procent bij.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0613 dollar waard, tegen 1,0537 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent meer op 82,15 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 86,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
12 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
18 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden