Forse boetes voor ManUnited en Crystal Palace na handgemeen
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclubs Manchester United en Crystal Palace moeten ieder een boete van 55.000 pond, zo'n 62.000 euro, betalen. Dat heeft de Engelse voetbalbond FA besloten. Aanleiding is het opstootje dat ontstond in hun onderlinge duel op 4 februari, nadat een overtreding was gepleegd op oud-Ajacied en Manchester United-aanvaller Antony. Na schermutselingen tussen tal van spelers werd zijn Braziliaanse land- en ploeggenoot Casemiro bestraft met rood omdat hij tegenstander Will Hughes bij de keel had gegrepen.
Manchester United, getraind door Erik ten Hag, had al toegegeven dat de spelers van die club zich onbehoorlijk hadden gedragen. Maar Crystal Palace, dat het duel met 2-1 verloor, was het niet met de aanklacht eens. "Een onafhankelijke commissie achtte vervolgens de aanklacht tegen Crystal Palace bewezen en legde beide clubs boetes op", aldus de FA. United, dat derde staat in de Premier League, ontvangt woensdag West Ham United in de vijfde ronde van de FA Cup.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
51 minuten geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
11 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
14 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
14 uur geleden