Forse boetes voor ManUnited en Crystal Palace na handgemeen
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclubs Manchester United en Crystal Palace moeten ieder een boete van 55.000 pond, zo'n 62.000 euro, betalen. Dat heeft de Engelse voetbalbond FA besloten. Aanleiding is het opstootje dat ontstond in hun onderlinge duel op 4 februari, nadat een overtreding was gepleegd op oud-Ajacied en Manchester United-aanvaller Antony. Na schermutselingen tussen tal van spelers werd zijn Braziliaanse land- en ploeggenoot Casemiro bestraft met rood omdat hij tegenstander Will Hughes bij de keel had gegrepen.
Manchester United, getraind door Erik ten Hag, had al toegegeven dat de spelers van die club zich onbehoorlijk hadden gedragen. Maar Crystal Palace, dat het duel met 2-1 verloor, was het niet met de aanklacht eens. "Een onafhankelijke commissie achtte vervolgens de aanklacht tegen Crystal Palace bewezen en legde beide clubs boetes op", aldus de FA. United, dat derde staat in de Premier League, ontvangt woensdag West Ham United in de vijfde ronde van de FA Cup.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
15 uur geleden