Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Forse boete voor Chinees techbedrijf Tencent'

'Forse boete voor Chinees techbedrijf Tencent'

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese autoriteiten zijn van plan een flinke boete op te gaan leggen aan technologieconcern Tencent, als onderdeel van de veel strengere aanpak van de techsector in het land. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

Naar verluidt gaat het om een boete van minstens 10 miljard yuan, omgerekend 1,3 miljard euro. Dat is wel minder dan de boete van meer dan 18 miljard yuan die onlangs werd opgelegd aan webwinkel Alibaba vanwege monopoliepraktijken. Volgens de ingewijden hangt de boete voor Tencent samen met het onjuist melden van overnames en investeringen uit het verleden bij toezichthouders en ook concurrentiebeperkende praktijken bij muziekstreaming.

Mogelijk kan Tencent ook gedwongen gaan worden om verschillende muziekapps en bepaalde exclusieve muziekrechten te verkopen. Het bedrijf is een grote speler op de Chinese muziekmarkt. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus is een belangrijke aandeelhouder van Tencent.

De Chinese autoriteiten zijn al langer bezig met het sterk aanscherpen van het toezicht op bedrijven zoals Alibaba en ook Tencent. Peking heeft besloten om harder op te treden tegen grote concerns die veel macht hebben en tot voor kort nog maar aan weinig regels gebonden waren.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

4 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

6 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

7 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

7 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

8 uur geleden