Forse boete FC Seoul voor sekspoppen op tribunes
SEOUL (ANP) - Voetbalclub FC Seoul uit Zuid-Korea moet een boete van omgerekend 74.400 euro betalen voor het plaatsen van sekspoppen als opvulling van lege tribuneplekken. De tuchtcommissie van de hoogste profliga K League heeft die straf opgelegd. FC Seoul meldde kort na het oordeel dat het de boete "nederig" zal aanvaarden.
FC Seoul bood maandag al zijn excuses aan voor de poppen, die de club zondag op de tribunes had geposteerd tijdens de wedstrijd tegen Gwangju. De competitie in Zuid-Korea is weer hervat in de coronacrisis, maar publiek mag het stadion niet in.
Sommige van de poppen droegen de outfit van de club, sommigen waren uitgerust met teksten om de spelers te ondersteunen. Ze waren allemaal gekleed, maar volgens de televisiekijkers had de club geen normale etalagepoppen besteld, maar poppen voor privédoeleinden. "Hun borsten zijn vier keer zo groot als bij normale etalagepoppen", zo luidde het op de social media.
Misverstand
FC Seoul liet weten dat dit niet de bedoeling was geweest. "We wilden voor wat sfeer op de tribune zorgen, maar we hadden uitdrukkelijk bij de leverancier gewone poppen besteld, geen 'adult' poppen. Dit is een misverstand, waarvoor we onze excuses aanbieden."
De tuchtcommissie vond dat FC Seoul "ernstige schade aan het imago en de integriteit van de K League" had berokkend én met de sekspoppen vrouwelijke fans heeft beledigd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
9 uur geleden