Fors verlies voor easyJet door problemen op luchthavens
LONDEN (ANP) - De Britse prijsvechter easyJet heeft het afgelopen kwartaal een fors verlies geleden als gevolg van organisatorische problemen op luchthavens, waaronder Schiphol. Het concern leed een verlies van 114 miljoen Britse pond in het derde kwartaal van het boekjaar, omgerekend 135 miljoen euro.
De kosten als gevolg van de chaos op vliegvelden bedroegen volgens het concern 133 miljoen pond. Dat kwam onder meer door vluchten die noodgedwongen geannuleerd moesten worden omdat luchthavens de drukte niet aankonden. De oorzaak daarvan is een gebrek aan personeel. EasyJet zelf kampt ook met een groot gebrek aan mensen.
De totale omzet van easyJet nam wel toe, tot bijna 1,8 miljard pond in de afgelopen periode. Dat was boven de verwachting van analisten.
Schadeloosstelling
Volgens easyJet-topman Johan Lundgren voerde de maatschappij, ondanks de verstoringen op luchthavens, nog altijd 95 procent van de geplande vluchten uit in het afgelopen kwartaal. Hij verwacht dat dit in het huidige vierde kwartaal ongeveer 90 procent zal zijn.
Of easyJet de schade van geschrapte vluchten gaat verhalen op luchthavens wil Lundgren niet zeggen. "Een mogelijke schadeloosstelling zullen wij op individueel niveau bespreken met onze partners. We zijn met luchthavens in gesprek over een aantal kwesties. Meer details ga ik niet geven", zei de topman tijdens een toelichting op de resultaten.
Schrappen
EasyJet kondigde vorige maand aan meer vluchten te gaan schrappen op Schiphol. Dat komt omdat het aantal vluchten vanaf de luchthaven moet worden verminderd. De Britse maatschappij is een van de grotere gebruikers van Schiphol en dat is ook een van de belangrijkste luchthavens voor het bedrijf. Dat geldt ook voor Londen Gatwick, waar de laatste tijd eveneens sprake is van chaos en lange wachttijden.
Eerder deze maand stapte de operationeel directeur Peter Bellew van de luchtvaartmaatschappij plotseling op. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat dit te maken had met een meningsverschil binnen de top van het concern over de manier waarop easyJet de conflicten met vakbonden moet beslechten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
15 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
22 uur geleden