Fors minder vakantieboekingen naar de VS, Azië juist populairder
LEUSDEN (ANP) - Het aantal vakantieboekingen naar de Verenigde Staten is vorig jaar met meer dan 12 procent gedaald, meldt brancheorganisatie ANVR. De forse daling komt vooral door de dure dollar en de gestegen vliegtaks. "Mensen zeggen hierdoor vaker, laten we deze keer maar een andere bestemming kiezen", zegt een woordvoerster van de branchevereniging.
Gespecialiseerde reisaanbieders gaven eerder al aan dat Nederlanders niet vaker wegblijven door de komst van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump.
Reizen naar de Amerikaanse westkust liet met een min van 24 procent de grootste daling zien. De oostkust werd afgelopen jaar 13 procent minder vaak bezocht. Voor Midden-Amerika gold een daling van ruim 6 procent.
De boekingen voor het Midden-Oosten en Azië zaten in 2024 juist behoorlijk in de lift. Grote stijgers waren China (plus 23,6 procent), Indonesië (plus 16,6 procent), Japan (plus 20,6 procent), Vietnam (plus 23,9 procent) en Thailand, met een groei van 10,4 procent. "Grote verliezers waren er ook. Niet heel verrassend waren dat Israël (min 57,2 procent) en Jordanië (min 69,3 procent)", aldus de reisbranchevereniging.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
8 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
14 uur geleden