Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors minder Toyota's gemaakt door tekorten aan onderdelen

Fors minder Toyota's gemaakt door tekorten aan onderdelen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - 's Werelds grootste autoproducent Toyota heeft duidelijk last van de problemen in de leveringsketens en tekorten aan onderdelen als chips. De Japanse onderneming zag de wereldwijde productie in september met bijna 40 procent dalen in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder.

Toyota produceerde in september 512.765 voertuigen. Een jaar eerder waren dat nog 841.915 auto's. De verkopen wereldwijd zakten met 16 procent in. Het is voor het eerst in ruim een jaar dat Toyota weer een daling van de verkopen meldt.

De daling van de productie komt niet als een verrassing. Toyota waarschuwde eerder al dat het de productie fors zou krimpen vanwege de problemen. Andere Japanse automakers zoals Honda en Nissan kondigden ook al aan de productie te moeten beperken, ook omdat het oplaaiende coronavirus in met name Zuidoost-Azië voor problemen zorgt bij onder andere toeleveranciers.

Ondertussen lijken de omstandigheden wel iets te verbeteren. De productie in november zal volgens Toyota hoger uitvallen dan dezelfde maand een jaar eerder, maar ook hoger dan in november 2019. Volgens Toyota moet het mogelijk zijn om iets van de gemiste productie in te halen. Het bedrijf zei eerder dit jaar 9 miljoen auto's te willen produceren. Aan die doelstelling zal volgens kenners "waarschijnlijk" worden voldaan.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

3 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

5 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

6 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

7 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

7 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

22 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

1 dag geleden