Fors minder Tesla's verkocht in Duitsland na uitspraken Musk
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van Tesla in Duitsland zijn de afgelopen maand flink teruggelopen. In januari verkocht de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's 59 procent minder wagens in het land. De verkoopdaling volgt op uitspraken van topman Elon Musk, die openlijk zijn steun uitsprak voor de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
De Amerikaanse autofabrikant registreerde in januari 1277 nieuwe auto's in Duitsland. Dat is het laagste maandtotaal sinds juli 2021, volgens cijfers van de Duitse verkeersautoriteit. Tesla verloor flink terrein in de Duitse elektrische voertuigenmarkt, die in januari juist met 54 procent is gegroeid.
Ook in Nederland is het aantal verkochte Tesla's vorige maand flink gedaald en kwam op het laagste niveau in anderhalf jaar uit. De Tesla-verkopen weken in Nederland sterk af van de rest van de markt voor stekkerauto's, die ongeveer gelijk bleef. Branchevereniging BOVAG vond het maandag nog te vroeg om conclusies te verbinden aan de cijfers.
In Frankrijk was in januari ook een aanzienlijke daling zichtbaar van 63 procent, terwijl ook daar ongeveer evenveel elektrische auto's werden verkocht.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
4 uur geleden