Fors minder Tesla's verkocht in Duitsland na uitspraken Musk
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van Tesla in Duitsland zijn de afgelopen maand flink teruggelopen. In januari verkocht de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's 59 procent minder wagens in het land. De verkoopdaling volgt op uitspraken van topman Elon Musk, die openlijk zijn steun uitsprak voor de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
De Amerikaanse autofabrikant registreerde in januari 1277 nieuwe auto's in Duitsland. Dat is het laagste maandtotaal sinds juli 2021, volgens cijfers van de Duitse verkeersautoriteit. Tesla verloor flink terrein in de Duitse elektrische voertuigenmarkt, die in januari juist met 54 procent is gegroeid.
Ook in Nederland is het aantal verkochte Tesla's vorige maand flink gedaald en kwam op het laagste niveau in anderhalf jaar uit. De Tesla-verkopen weken in Nederland sterk af van de rest van de markt voor stekkerauto's, die ongeveer gelijk bleef. Branchevereniging BOVAG vond het maandag nog te vroeg om conclusies te verbinden aan de cijfers.
In Frankrijk was in januari ook een aanzienlijke daling zichtbaar van 63 procent, terwijl ook daar ongeveer evenveel elektrische auto's werden verkocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
8 uur geleden