Fors minder claims woningbranden, schadebedrag wel hoger
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars kregen vorig jaar minder claims binnen voor woningbranden. Wel was de gemiddelde schade per claim hoger. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars woensdag.
In 2019 ontvingen verzekeraars 64.427 claims, tegen 80.979 het jaar ervoor. De gemiddelde schade per brandclaim nam toe van 2764 euro in 2018 tot 3440 euro vorig jaar. De ‘materiële schadelast’ voor verzekeraars bedroeg daarmee ruim 220 miljoen euro in 2019, en was weinig veranderd ten opzichte van 2018.
Als gebruikelijk ontstonden de meeste woningbranden rond de jaarwisseling. In de provincies Overijssel en Limburg registreerden verzekeraars in 2019 relatief de meeste claims. Gemiddeld woedden daar 11,2 branden per 1000 huishoudens, gevolgd door de provincies Noord-Brabant (10,3), Gelderland (9,1) en Drenthe (9,1).
Dure spullen
Belangrijke oorzaken van woningbranden in 2019 waren menselijk handelen, een defect of slecht werkend apparaat en kortsluiting. Waardoor het aantal claims zo fors afnam, weet het Verbond niet precies. "Maar we vermoeden sterk dat het te maken heeft met het gebruik van rookmelders. De meeste woningbranden beginnen klein en als ze snel worden ontdekt dankzij een rookmelder, blussen mensen hem zelf en komt er ook geen claim", aldus een woordvoerder.
Dat de gemiddelde schade per claim hoger is, komt volgens de zegsman doordat mensen tegenwoordig dure spullen in huis hebben, zoals dure flatscreen-tv’s, de nieuwste smartphones, laptops en tablets. Daarbij is de rente vrij laag geweest, en hebben mensen dat gebruikt om te investeren of renoveren in hun huis, geeft hij aan. "Als er dan brand uitbreekt in de nieuwe keuken of badkamer gaat het vaak behoorlijk in de papieren lopen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
21 uur geleden