Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors minder aanvallen op bases VS in Midden-Oosten

Fors minder aanvallen op bases VS in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De aanhoudende aanvallen op Amerikaanse bases in Syrië en Irak zijn vrijwel gestopt. Iran heeft pro-Iraanse milities in die landen gevraagd verdere escalatie te voorkomen, bericht The New York Times. De krant sprak met anonieme bronnen uit de VS en Iran.

Amerikaanse troepen in de regio lagen de afgelopen maanden aanvankelijk veelvuldig onder vuur. De VS registreerden voor februari 170 aanvallen in ongeveer vier maanden tijd. De situatie escaleerde toen drie Amerikaanse militairen om het leven kwamen bij een beschieting van een basis in Jordanië. De VS reageerden begin februari met grootschalige vergeldingsaanvallen.

De Amerikaanse strijdkrachten zouden daarna zelf nauwelijks nog zijn aangevallen in de regio. Er zijn volgens de krant nog twee kleine incidenten gemeld in Syrië en geen nieuwe aanvallen in Irak. Iran zou volgens de bronnen hebben gevreesd dat buitenlandse milities die het steunt de aanzet tot een oorlog kunnen geven.

Spoedoverleg

De Iraanse topgeneraal Esmail Ghaani zou begin januari in Teheran en Bagdad spoedoverleg hebben gevoerd om zo'n gewapend conflict te voorkomen. Zo kregen Iraakse milities naar verluidt van hem te horen dat inmiddels voldoende vooruitgang is geboekt bij het onder druk zetten van de Amerikanen, schrijft de krant.

De nieuwe aanpak wordt gezien als een aanzienlijke koerswijziging voor Iran. Dat zou bondgenoten eerder juist hebben aangemoedigd om Amerikaanse bases te bestoken. Iran zou inmiddels vrezen dat een directe oorlog met de VS juist in het voordeel kan uitpakken van aartsrivaal Israël, dat internationaal nu veel kritiek krijgt om de humanitaire crisis in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

8 minuten geleden
Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

1 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

1 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

2 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

3 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

3 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

6 uur geleden