Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer winst Vattenfall door hoge stroom- en gasprijs

Fors meer winst Vattenfall door hoge stroom- en gasprijs

STOCKHOLM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall heeft zijn winst in het derde kwartaal hard zien stijgen. Het Zweedse bedrijf, dat ook in Nederland actief is, profiteerde van de gestegen prijzen voor stroom en gas. Ook de verkoop van een stroomnet in Berlijn droeg bij aan de winstsprong. Verder merkt Vattenfall een sterke toename van de vraag naar aansluitingen op het stroomnet, zowel van consumenten als van producenten van energie.

Zonder de grote meevallers, die de winst opstuwden tot 18,3 miljard Zweedse kroon (omgerekend 1,8 miljard euro), was de operationele winst vrijwel stabiel. Waar de hoge prijzen voor meevallers zorgden bij Vattenfalls stroomopwek- en handelsactiviteiten, leiden ze namelijk ook weer tot tegenwind bij de levering aan klanten waar de winstmarge juist daalde. De omzet steeg met 2 procent.

Vattenfall wekte veel meer stroom op met windmolens, onder meer door de voltooiing van windmolenparken in Nederland en Denemarken. Verder werkt het bedrijf op verschillende plaatsen aan het installeren of uitbreiden van warmtenetten, zoals in Amsterdam. Ook heeft het bedrijf in Rotterdam afspraken gemaakt met chemiebedrijf Nobian. Dat gaat zijn chloorfabriek inzetten om te helpen om vraag en aanbod van stroom in evenwicht te houden. De productie daarvan kan namelijk snel worden bijgesteld. Daardoor hoeven fossielgestookte energiecentrales minder bij te springen.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

5 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

5 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

8 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

9 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

10 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

22 uur geleden