Fors meer tweedehands auto's verkocht, benzine blijft koploper
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van tweedehandsauto's in Nederland is vorig jaar met ruim 9 procent gestegen tot meer dan 2 miljoen stuks, blijkt uit cijfers van BOVAG en RDC. Benzineauto's blijven de onbetwiste koploper op de occasionmarkt, met een marktaandeel van meer dan 75 procent en ruim 1,5 miljoen verkochte exemplaren.
Hybrides winnen terrein met een opvallende groei van ruim 51 procent tot ruim 261.500 stuks. Volledig elektrische auto's blijven behoorlijk achter op de occasionmarkt, met iets meer dan 85.600 stuks en 4,2 procent marktaandeel. De verkoop van gebruikte diesels daalde met 11,5 procent tot 136.315 exemplaren.
Vooral de Volkswagen Golf en Polo deden het goed op de tweedehandsmarkt, gevolgd door de Opel Corsa. Ook de Ford Fiesta, Renault Clio, Ford Focus en Toyota Aygo waren populair. Vorig jaar werden 288.125 gebruikte auto's geïmporteerd, ruim 33.000 meer dan in het jaar daarvoor. "Deze stroom compenseert het tekort aan betaalbare jonggebruikte auto's in Nederland", aldus BOVAG.
Woensdag werd al bekend dat vorig jaar 381.227 nieuwe personenauto's zijn verkocht, een stijging van 3,1 procent. Die groei komt deels door een eindsprint in december.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
8 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
15 uur geleden