Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer tweedehands auto's verkocht, benzine blijft koploper

Fors meer tweedehands auto's verkocht, benzine blijft koploper

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van tweedehandsauto's in Nederland is vorig jaar met ruim 9 procent gestegen tot meer dan 2 miljoen stuks, blijkt uit cijfers van BOVAG en RDC. Benzineauto's blijven de onbetwiste koploper op de occasionmarkt, met een marktaandeel van meer dan 75 procent en ruim 1,5 miljoen verkochte exemplaren.

Hybrides winnen terrein met een opvallende groei van ruim 51 procent tot ruim 261.500 stuks. Volledig elektrische auto's blijven behoorlijk achter op de occasionmarkt, met iets meer dan 85.600 stuks en 4,2 procent marktaandeel. De verkoop van gebruikte diesels daalde met 11,5 procent tot 136.315 exemplaren.

Vooral de Volkswagen Golf en Polo deden het goed op de tweedehandsmarkt, gevolgd door de Opel Corsa. Ook de Ford Fiesta, Renault Clio, Ford Focus en Toyota Aygo waren populair. Vorig jaar werden 288.125 gebruikte auto's geïmporteerd, ruim 33.000 meer dan in het jaar daarvoor. "Deze stroom compenseert het tekort aan betaalbare jonggebruikte auto's in Nederland", aldus BOVAG.

Woensdag werd al bekend dat vorig jaar 381.227 nieuwe personenauto's zijn verkocht, een stijging van 3,1 procent. Die groei komt deels door een eindsprint in december.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

1 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

1 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

3 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

4 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

5 uur geleden