Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer tweedehands auto's verkocht, benzine blijft koploper

Fors meer tweedehands auto's verkocht, benzine blijft koploper

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van tweedehandsauto's in Nederland is vorig jaar met ruim 9 procent gestegen tot meer dan 2 miljoen stuks, blijkt uit cijfers van BOVAG en RDC. Benzineauto's blijven de onbetwiste koploper op de occasionmarkt, met een marktaandeel van meer dan 75 procent en ruim 1,5 miljoen verkochte exemplaren.

Hybrides winnen terrein met een opvallende groei van ruim 51 procent tot ruim 261.500 stuks. Volledig elektrische auto's blijven behoorlijk achter op de occasionmarkt, met iets meer dan 85.600 stuks en 4,2 procent marktaandeel. De verkoop van gebruikte diesels daalde met 11,5 procent tot 136.315 exemplaren.

Vooral de Volkswagen Golf en Polo deden het goed op de tweedehandsmarkt, gevolgd door de Opel Corsa. Ook de Ford Fiesta, Renault Clio, Ford Focus en Toyota Aygo waren populair. Vorig jaar werden 288.125 gebruikte auto's geïmporteerd, ruim 33.000 meer dan in het jaar daarvoor. "Deze stroom compenseert het tekort aan betaalbare jonggebruikte auto's in Nederland", aldus BOVAG.

Woensdag werd al bekend dat vorig jaar 381.227 nieuwe personenauto's zijn verkocht, een stijging van 3,1 procent. Die groei komt deels door een eindsprint in december.

Meer uit Financieel

Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

28 minuten geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

36 minuten geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

1 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

1 uur geleden
Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

11 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

16 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

18 uur geleden