Fors meer omzet voor producent Delfts blauw
DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, vooral bekend van zijn Delfts blauw, heeft in de eerste zes maanden van het jaar flink meer omzet geboekt. Het beursgenoteerde bedrijf merkte dat de toeristenstroom weer verder aantrok nadat coronamaatregelen begin dit jaar werden afgeschaft. Ook de zakelijke verkopen namen een vlucht. Maar door gestegen kosten en vanwege de uitbreiding van de bedrijfsactiviteiten daalde de winst. Dat kwam ook doordat het bedrijf minder subsidies kreeg.
Royal Delft zag de omzet in de meetperiode met 56 procent stijgen tot 3,3 miljoen euro. Onder de streep bleef 220.000 euro over. Dat het bedrijf zwarte cijfers schreef, dankt het naar eigen zeggen aan de stabiele huuropbrengsten van de vastgoedtak.
Volgens het bedrijf is de coronacrisis nog altijd merkbaar in de bezoekersaantallen. Zo is de toeristenstroom nog altijd niet op het niveau van voor de crisis. Ook de oorlog in Oekraïne heeft impact op de bedrijfsvoering. Zo lopen de gasprijzen hard op. Royal Delft maakt bijvoorbeeld nog gebruik van gasgestookte ovens. Maar ligt het aan het bedrijf zelf dan worden dit op korte termijn elektrische ovens.
Royal Delft opende begin augustus de deuren van een nieuwe winkel in de binnenstad van Delft. Met de tweede winkellocatie kunnen mensen volgens het bedrijf de producten makkelijker aanschaffen. In oktober moeten de nieuwe museumzalen klaar zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
6 uur geleden